K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Na rokovaní zastupiteľstva budú opäť bezpečnostné opatrenia

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.12.2016 14:22 | Spravodajstvo
Magistrát mesta Košice chystá na pondelok, v súvislosti s rokovaním mestského zastupiteľstva ďalšie bezpečnostné opatrenia. Ako dnes uviedla hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová, "vďaka bezpečnostným opatreniam, zrealizovaným počas rokovania poslancov mestského zastupiteľstva 12. 9. 2016, nedošlo vtedy v súvislosti s rušením verejného poriadku k žiadnym závažnejším incidentom." Preto budú na základe odporúčaní Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach prijaté adekvátne bezpečnostné opatrenia aj počas rokovania mestského zastupiteľstva dňa 12. 12. 2016.  

Ako dodáva  Linda Šnajdárová, "k tomuto nevyhnutnému kroku sa muselo pristúpiť z dôvodu identifikovaných rizík.  Bezpečnostné opatrenia sú prijímané predovšetkým za účelom ochrany verejného poriadku, najmä však ochrany života, zdravia a majetku." S cieľom zabezpečiť nerušené rokovanie mestského zastupiteľstva odporučilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach vedeniu mesta aj nasadenie primeraného počtu príslušníkov Mestskej polície Košice. Súčasťou preventívnych bezpečnostných opatrení budú dostatočné technické prostriedky, vrátane mechanických zábran.

Rokovacia sála má celkovú kapacitu 624 miest na sedenie. Okrem osôb, ktoré sa pravidelne zúčastňujú rokovaní zastupiteľstva sa môže na rokovaní zúčastniť ešte takmer 400 ľudí. Ako dodala Šnajdárová, "podľa Rokovacieho poriadku Mestského zastupiteľstva v Košiciach sa účasť verejnosti na zasadnutiach umožňuje z bezpečnostných dôvodov (zablokovanie únikových ciest pri požiari a pod.) len do naplnenia kapacity miest, určených pre verejnosť."

V pondelok 12. 12. 2016 budú na Magistráte mesta Košice z bezpečnostných dôvodov zrušené stránkové hodiny, avšak v utorok 13. 12. 2016 si budú môcť občania vybaviť svoje úradné záležitosti až do 18:00 hod.

Zdroj: Mesto Košice
Ilustračné foto: TV Košice
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
518
videní
00:18
474
videní
04:52
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
417
videní
04:04


Facebook loginGoogle login