3041 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Krytú plaváreň zatvoria na dva mesiace

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.12.2016 12:37 | Spravodajstvo
O ďalšom osude mestskej krytej plavárne sa rozhodne už v najbližších dňoch. Podľa pôvodných plánov mali plaváreň zatvoriť počas celého leta, neskôr to presunuli na tohtoročnú zimu. Reálny termín je však nakoniec rok 2017.

„Predĺžilo sa nám verejné obstarávanie podľa rozhodnutia, ktoré sme vydal Úrad pre verejné obstarávanie. Teraz budeme riešiť zasadnutie komisie, a to už v najbližších dňoch, pravdepodobne už v priebehu tohto týždňa. Rozhodnutie nás potešilo, nakoľko môžeme pracovať ďalej,“ objasnil nám riaditeľ plavárne, Vladimír Hlivák.

Dôvodom zatvorenia je plánovaná rekonštrukcia, ktorá si vyžiada približne dva mesiace prác. Cieľom je teraz ukončiť verejné obstarávanie čím skôr, aby mohla obnova plavárne začať.
„Má vzniknúť nová podlaha, ktorej súčasťou bude funkčné podlahové kúrenie. Podlaha by mala byť tiež protišmyková,“ dodáva Hlivák.

Pribudne tiež jeden prelivový žľab zachytávajúci vodu z okolia bazénu. Počas rekonštrukcie, ktorá by mala s takmer určitosťou byť už v roku 2017, bude krytá plaváreň zatvorená predbežne dva mesiace. Toto obdobie zároveň spoja s pravidelnou hygienickou odstávkou. Na rekonštrukciu bola miestnym zastupiteľstvom MČ Staré mesto schválená suma do 500-tisíc eur, akú presnú čiastku však plaváreň zo svojich vlastných zdrojov do obnovy investuje, to bude známe až po verejnom obstarávaní.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2354
videní
03:01
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
508
videní
04:44
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
658
videní
02:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2919
videní
01:34


Facebook loginGoogle login