K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Futbalisti VSS odštartovali prípravu

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.01.2017 14:19 | Šport
Po pondelkovom štarte prípravy futbalistov košickej Lokomotívy sa dnes pustili do práce aj ich mestskí kolegovia z VSS. Tím víťaza jesennej časti druhej futbalovej ligy východ sa zišiel v športovej hale Cassosport. Technická porucha spôsobila odstávku teplej vody a teplota v hale nebola o nič vyššia ako vonku. Kapitán a hrajúci tréner Peter Šinglár to bral s humorom: „Ak vám je teplo, tak sa príďte ochladiť do haly. Snáď nám tam nebudú praskať parkety pod nohami. Ale nie, nálada je dobrá a všetci sa už tešíme na začiatok prípravy. Ja som si počas prestávky oddýchol, verím, že aj chlapci a tak sa do toho môžeme konečne pustiť.“

Trénerovi Jozefovi Majorošovi sa zatiaľ hlásil nekompletný káder. Zmluva vypršala Mojmírovi Trebuňákovi, ktorý je na skúške v českom Táborsku a Dalibor Takáč je v Ružomberku. Do klubu by sa mali čoskoro vrátiť ruskí hráči, ktorí čakajú na potrebné papiere a podľa Majoroša je možný aj príchod ďalších posíl. 

Už po jesennej časti som povedal, že káder je treba doplniť, ale radikálne zmeny potrebné nie sú. Hovorili sme s vedením klubu a verím tomu, že sa nám spoločne podarí získať mená, ktoré sme si vytipovali. Dostali sme prísľub, že by sa tak malo stať,“ uviedol kormidelník VSS.

Jesennú časť vyhrali futbalisti FC VSS s desaťbodovým náskokom pred druhým Bardejovom. Pred jarnou fázou tak majú opäť iba tie najvyššie ciele. 

Nebudem sa hrať na nejakého alibistu. Rovnako tak ani vedenie klubu. Proste sme na prvom mieste a pred Bardejovom máme desaťbodový náskok. Uvidíme, ako bude vyzerať tabuľka po ďalších dvoch kolách, po ktorých sa následne ligy spoja. Naše ciele však musia byť najvyššie,“ skonštatoval Majoroš.

Do prvého súťažného zápasu ostáva ešte takmer deväť a pol týždňa a zimná príprava bude preto neštandardne dlhá. Športový riaditeľ VSS Ján Lesniak: „Čaká nás klasická príprava v domácich podmienkach. Začíname v halách, posilňovniach a od pondelka by sme mali trénovať na umelej tráve v Moldave. Začiatkom marca absolvujeme sústredenie a v rámci prípravy odohráme deväť zápasov. Spravidla pôjde o slovenských súperov, plus tam máme ukrajinský Luck a maďarský Cigánd."

V súvislosti s VSS sa opätovne spomínajú finančné problémy. Prípadom podĺžností voči bývalým hráčom Petrovi Kavkovi a Ľubomírovi Korijkovi by sa mala zaoberať disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu, no tréner Jozef Majoroš verí, že situácia bude vyriešená ešte predtým.

Mal som rozhovor s majiteľmi klubu a tí mi povedali, že by to malo byť všetko vyriešené bez problémov. Ja si tým teda hlavu nelámem a spoločne s tímom pracujem na zodpovednej príprave na jarnú časť.“

Podobný postoj zaujal i kapitán tímu Peter Šinglár: „Tieto veci sú v kompetencii šéfa. My urobíme všetko preto, aby bola kabína v pokoji a v pozitívnom myslení. Aby sa chlapci sústredili len na svoju prácu a nemali myseľ niekde inde. Našou úlohou je pripraviť sa stopercentne na to, čo nás čaká v najbližších mesiacoch.“
 
V súvislosti s riešením finančných problémov sme sa snažili osloviť aj šéfa klubu Blažeja Podoláka, no ten dnes telefón nedvíhal.

Program prípravných zápasov FC VSS Košice:
25. január o 18.00 h: FC VSS - Medzev (v Moldave)
28. január o 12.30 h: Lipt. Mikuláš - FC VSS
1. február: Cigánd (Maďarsko) - FC VSS
4. február: Lipany - FC VSS
10. február: Tatran Prešov - FC VSS
18. február o 11.00 h: Bardejov - FC VSS
22. február o 18.00 h: FC VSS - Trebišov (v Moldave)
25. február: FC VSS - Lokomotíva Košice (v Moldave)
1. marec: zápas je v riešení
12. marec: Poprad - FC VSS
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
665
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
407
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1912
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1437
videní


FacebookloginGooglelogin