K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Veľké košické derby korisťou majstra

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.01.2017 23:22 | Šport
Florbalisti majstrovského Akademika Technická univerzita Košice porazili vo veľkom košickom derby mestského rivala Florko presvedčivo 8:3. Víťazstvo ich zároveň posunulo na prvú priečku tabuľky.

Strelec šiesteho gólu ATU Kamil Navrátil: "Podali sme veľmi poctivý výkon. Florko podalo svoj štandardný výkon a určite bojovalo. Pre divákov to bolo výborné derby, ktoré malo všetko, čo malo mať."

Hosťujúci kapitán Lukáš Blaško takéto nadšenie z úrovne derby nezdieľal: "Mne to prišlo z oboch strán také nemastné, neslané. Uznávam, súper vyhral zaslúžene. V tretej tretine sme totiž nevystrelili na bránku. Chýbala tomu ale šťava. Možno to bolo spôsobené tým, že sa hralo v strede týždňa a žiaci boli v školách, dospelí v práci. Niečo tomu chýbalo."

Hostia z Florka nezačali vôbec zle a po prvej tretine vyhrávali 2:1. Ako zlomová sa však ukázala červená karta pre Martina Kátlovského z 24. minúty. Domáci počas päťminútovej presilovky výsledok dokonale otočili a v tretej tretine už úplne dominovali. 

"Taká vec sa nemôže stávať. Dostal v podstate tri tresty v priebehu piatich sekúnd. Keď dostanete prvý trest, tak vypeníte. Okej, stane sa. Toto bolo ale priveľa a bude sa to ešte riešiť," uviedol Lukáš Blaško. "Tá presilovka určite rozhodla. Dostali sme v nej dva góly a museli sme v nej odmakať každú sekundu. Tých päť minút sme zvládli celkom dobre, ale mužstvo to stálo veľa síl, ktoré nám v tretej tretine chýbali. Naša streľba bola navyše slabá."

"Myslím si, že taký skúsený hráč ako je Kátlovský by takéto veci robiť nemal. Dosť tým oslabil svoj tím. Síce sme v tej presilovke strelili iba dva góly, ale aj to nás potešilo. V tretej časti sme už mali fyzicky i herne navrch," skonštatoval Kamil Navrátil, ktorý po strelení šiesteho gólu predviedol divákom aj malú gymnastickú vložku na hádzanárskej bránke. "Mal som tam veľkú rýchlosť a tak som v tej eufórii trochu zašaškoval."

ATU Košice - Florko Košice 8:3 (1:2, 2:1, 5:0)

Góly: 13. Halás (Ferenc), 26. Szabó (Pelegrin), 29. Kročko (Talarovič), 47. Halás (Kalafut),  48. Pažák (Čonka-Skyba), 53. Navrátil (Szabó), 58. Pelegrin (Čonka-Skyba), 60. Kozák - 13. Kešelák, 16. Marčák (Vojna),  38. Vašíček (Štefan)
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
956
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
577
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
723
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1456
videní


Facebook loginGoogle login