K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

V týchto dňoch sa zhoršila kvalita ovzdušia aj v Košiciach

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.01.2017 07:00 | Spravodajstvo
Vo viacerých častiach východného Slovenska namerali v uplynulých dňoch zvýšené koncentrácie prachových častíc. Znečistenie sa týka aj územia Košíc, Prešova, Veľkej Idy a Strážskeho.

Problém pre TV KOŠICE vysvetlil Ladislav Čaradský, samostatný odborník kvality ovzdušia. Podľa jeho slov, "zvýšené koncentrácie prachových častíc spôsobuje lokálne kúrenisko, to znamená predovšetkým vykurovanie z rodinných domov, prevádzok, ako aj zimný posyp."

Na znečistenie v oblasti metropoly východu vplýva ale aj iný faktor. Podľa slov Zuzany Dietzovej z RÚVZ v Košiciach, "v Košiciach za najvýznamnejšie znečisteniny považujeme prachové častice, ktoré sa vyskytujú vo veľkom množstve a v mnohých oblastiach v nadlimitnej koncentrácii. Predovšetkým v okolí U.S. Steelu, teda výrazne sú zasiahnuté tie obce, ktoré sú v smere vetra južnejšie." Za nadmerný výskyt prachových častíc v ovzduší, ktoré by mali ustať do konca týždňa, môžu aj dlhodobo nízke teploty aj inverzné počasie.

Znečistenie negatívne pôsobí najmä na dýchaciu sústavu človeka. Zdravotné problémy môžu mať najmä starí ľudia, malé deti, tehotné ženy či astmatici a ľudia so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Tieto osoby by mali obmedziť v týchto dňoch pobyt vonku a vyhnúť sa fajčeniu aj športu.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4564
videní
02:59
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
227
videní
00:42
Váš tipBez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1339
videní
00:41
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1401
videní


Facebook loginGoogle login