441 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Historická budova Štátneho divadla obnoví prevádzku

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.01.2017 19:06 | Spravodajstvo
Haváriu, ktorá sa stala na zariadení teplovzdušného vykurovania hľadiska a javiska v historickej budove Štátneho divadla Košice už odstránili. Pre poruchu zrušili aj niektoré predstavenia. Od stredy už ale budú hrať podľa  pôvodných plánov.

"Mrazy odkryjú akúkoľvek chybu, ktorá je. To je jeden dôvod vzniku poruchy. Toto sú zariadenia, ktoré boli projektované a dimenzované niekedy v 80. rokoch. A to druhý faktor, ktorý k havárii prispel,"  povedal riaditeľ Štátneho divadla v Košiciach, Peter Himič.

K poruche došlo na teplovzdušnom vykurovaní, ktoré dodáva teplo do hľadiska a pre javisko, pričom je umiestnené v podzemí pod priľahlým parkom. Šťastie v nešťastí však podľa vedenia divadla bolo v tom, že pokles tlaku si ihneď všimol službukonajúci technik. Ak by sa tak nestalo, škody boli omnoho ešte väčšie. Technikov teraz čakajú kontrolné práce, natlakovanie a skúšky systému.

"Veci, ktoré niekto niekedy zrejme opomenul, musíme riešiť teraz, pretože sa pravdepodobne nepočítalo s tak dlho trvajúcimi mrazmi a s niektorými opatreniami v týchto priestoroch. Musíme sa zamyslieť aj nad výmenou vzduchotechnického zariadenia," uviedol Ivan Král, riaditeľ Útvaru technickej prevádzky.

V divadle budú prebiehať postupne ďalšie práce, keďže havária nezasiahla len divadelnú sálu, ale aj šatne a divácky bufet. Aký je rozsah škôd a náklady na ich odstránenie si divadlo zatiaľ netrúflo odhadnúť.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
548
videní
01:12
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
487
videní
01:54
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1869
videní
03:02
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4546
videní


Facebook loginGoogle login