K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Komárno vylialo z pohára košických volejbalistov

TELEVÍZIA KOŠICE, 01.02.2017 22:11 | Šport
Volejbalisti VK KDS-šport Košice nedokázali postúpiť do Final Four Slovenského pohára vo volejbale. Po prehre 1:3 v Komárne podľahli súperovi z juhu Slovenska rovnakým výsledkom aj na domácej palubovke. Chlieb sa lámal v koncovke prvého a tretieho setu, štvrtý sa už vzhľadom na istotu postupu hostí iba dohrával. 

VK KDS-šport Košice - VK Spartak UJS Komárno 1:3 (25:27, 25:22, 29:31, 18:25)

Zápas trval: 110 minút, rozhodovali: J. Fiľo a P. Andrejčák
Košice: Bališin 5, Kasperkevič 3, Jakubov 16, Kríž 7, Lamanec 11, M. Sopko ml. 18, liberá Vitko a Haky (Smolej 3, Šompľak 2, Labik 0, Šimoňak 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Komárno: M. Hukel 5, Stefanovič 3, Halanda 2, Demčák 10, Ilič 21, Janušek 4, libero Pápai (Hrušík 16, Kazmierczak 3, Sťahuliak 10, Podstupka 0). Tréner: M. Palgut.

Hlasy:
Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Nedokážem si vysvetliť náš vlažný vstup do prvého setu, v ktorom sme prehrávali už o osem bodov. Ak vezmeme do úvahy len prvé tri sety, v ktorých sa hralo o postup, tak aj tam bolo Komárno podľa čísel mierne lepšie na útoku, lepšie na bloku a dokonca i na podaní. Dokázali sme im kontrovať na prihrávke, ale využiteľnosť našich útočníkov bola slabá. Komárno stále diktovalo tempo a takto sme prehrali aj u nich. Som sklamaný, pretože išlo o jeden z vrcholov sezóny. Nezachytil nás v optimálnej forme a my sme to nezvládli."

Miroslav Palgut, tréner Komárna: "Bola to dráma, ku ktorej sme prispeli my sami. Košice museli riskovať servis a hlavne Jakubov nám robil problémy. Zrážali sme sa však vlastnými chybami. V treťom sete to bola obrovská dráma, ku ktorej prispeli aj rozhodcovia, našťastie sme to ale zvládli a postupujeme ďalej."

Martin Sopko, hráč Košíc: "Mali sme nepochopiteľne slabý úvod zápasu, keď sme prehrávali už 9:16. Hrali sme odovzdane a takto sa o postup do final four nebojuje. Síce sme sa vzchopili a v prvom i treťom sete to bola dráma, ale napokon sme tie rozhodujúce lopty nezískali pre seba. Na vine sme si sami, pretože sme ich nechali stále odskočiť a vždy sme to boli my, kto musel dobiehať. Gratulujem Komárnu k postupu."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
130
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
200
videní
00:31
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
315
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
37
videní
00:33


Facebook loginGoogle login