728 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Kopy snehu zrejme zlikviduje až počasie

TELEVÍZIA KOŠICE, 02.02.2017 16:25 | Spravodajstvo
Približne 20 dní uplynulo od snehovej kalamity v Košiciach, ktorá na pár dní ochromila dopravu v meste. Radnica síce kalamitný stupeň nevyhlásila, no chodci i vodiči mali úplne iné pocity. Po troch najťažších dňoch sa situácia postupne dávala do poriadku a cestári odhŕňali sneh aj v lokalitách, ktoré v prípade bohatej snehovej nádielky nepatria medzi tie prioritné. Objavil sa však nový problém – nahromadený sneh vytvoril pri okrajoch ciest, či chodníkov kopy snehu. Ani 3 týždne po spomínanej kalamite však tieto kopy snehu úplne nezmizli. V prípade oteplenia hrozí, že sa začnú roztápať.

"Pracovníci spoločnosti Kosit aj na základe koordinácie so zamestnancami referátu dopravy Magistrátu mesta Košice, začali sneh odvážať z košických ulíc hneď ako to klimatické podmienky dovolili," informovala nás hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.

Samotná spoločnosť tvrdí, že sneh vyváža na skládku pri toku rieky Hornád a to postupne z frekventovaných križovatiek a hlavných ťahov.

Ďalším problémom je ešte stále nepoodhŕňaný sneh na niektorých chodníkoch v meste. Starostlivosť o ne je rozdelená medzi radnicu, majiteľov rodinných domov, spoločenstvá vlastníkov bytov, či firmy, ku ktorým chodník prislúcha. Zaujímalo nás, či mesto povinnosť odpratať sneh kontroluje.

"Mestská polícia kontroluje v zimnom období schodnosť chodníkov na celom území mesta. V prípade nesplnenia tejto povinnosti zo strany podnikateľov alebo zo strany právnickej osoby môže byť uložená pokuta až do výšky 33190 Eur," dodáva Šnajdárová.

Avšak túto právomoc má len cestný správny orgán alebo obec. V prípade fyzických osôb, ktoré nie sú podnikateľmi, môže zasiahnuť aj samotná mestská polícia a uložiť pokutu do výšky 33 eur. Koľko takýchto pokút počas tejto zimy rozdala nevie, pretože si štatistiku špeciálne na tieto priestupky nevedie.

Samostatnú kapitolu tvorili v uplynulých dňoch aj neodpratané parkoviská. Mesto sa ešte 16.januára vyjadrilo, že postupom spoločnosti EEI, ktorá má v Košiciach na starosti 10 parkovísk je znepokojené. Situáciu má v pláne riešiť a posúdiť, ale až vtedy, keď bude sneh v meste odprataný.

O tom, aké opatrenia mesto prijme sa podľa vlastných slov rozhodne na základe podrobnej analýzy postupu oboch spoločností pri odpratávaní snehu.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 1

 

dalibor06.02.2017 00:52:57

Vzhľadom na to, že ešte dnes aj po niekoľkých dňoch plusových teplôt stále prekážajú na chodníkoch aj parkovacích miestach kopy snehu je jasné, že aktivita je alibisticky vyvíjaná len na najfrekventovanejších úsekoch. Na sídliskách je sneh stále aj na miestach, odkiaľ je možné ho bez prekážok odstrániť. Úrad zodpovedný za túto činnosť nezlyhal, ale úplne sa na to vykašľal.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
633
videní
Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
583
videní
03:29
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3838
videní
03:18
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
14373
videní


Facebook loginGoogle login