K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Dievčatá z Olympie vyhrali domáci turnaj národnej ligy

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.02.2017 13:24 | Šport
Vodné pólistky košického klubu ŠG Olympia vyhrali úvodný turnaj národnej ligy žien. V domácom bazéne košickej krytej plavárne porazili v sobotu Topoľčany 19:5 a Vrútky 11:10. Stopercentný bodový úlovok zavŕšili v nedeľu dopoludnia, kedy porazili Piešťany 15:10. 

Kapitánka tímu Janka Kurucová: "Mohlo to byť aj lepšie, nakoľko by sme potrebovali ešte viac vylepšiť súhru s našimi legionárkami z Maďarska, Poľska a Česka. Spokojné sme hlavne s tým, že sme vyhrali všetky tri zápasy a nabudúce by to mohlo byť ešte lepšie. V každom prípade ide o veľmi slušný vstup do ligovej sezóny a súperkám sme ukázali, že myslíme len na tie najvyššie priečky."

Klub ŠG Olympia Košice funguje iba necelý polrok a už v novembri dokázal vyhrať Slovenský pohár. Víťazstvom v úvodnom z celkových piatich turnajov národnej ligy si vytvoril dobrú pozíciu aj z hľadiska boja o svoj premiérový majstrovský titul. 

"Určite by sme ho radi získali, ale sme nováčikom súťaže a tak pracujeme s pokorou a rešpektom. Teší nás, že sme ustrážili svoj bazén a vyhrali sme všetky tri zápasy. Najťažší bol určite súboj proti Vrútkam, v ktorom sme strhli víťazstvo na svoju stranu až v samotnom závere. Tím sa môže stále zlepšovať a to nám ešte chýbala jedna z našich maďarských legionárok. Ako trénerka vodných pólistov je momentálne v USA a po jej príchode môžeme byť ešte silnejší. Pred nami sú ešte štyri ťažké turnaje, ale šesť bodov predstavuje výborný štart," vyslovil sa pre Rádio Košice tréner Olympie Szabolcs Eschwig Hajts.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
490
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
382
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
295
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
240
videní


Facebook loginGoogle login