K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

TELEVÍZIA KOŠICE, 14.02.2017 21:10 | Šport
Hokejisti HC Košice dokázali zvíťaziť v rámci Valentínskeho kola nad MHC Martin 3:2 po samostatných nájazdoch. V stretnutí prehrávali už o dva góly, no zlepenými gólmi v 53. a 54. minúte vyrovnali. V sérii samostatných nájazdov sa ako jediný presadil Tibor Varga. Návrat do zostavy po otrase mozgu absolvoval útočník Tomáš Hričina.

HC Košice - MHC Martin 3:2 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 53. Bicek (Suja), 54. Šedivý (Nagy), rozh. sam. nájazd Varga - 23. Surovka, 48. Markovič (Heizer, Koyš). Rozhodovali: Snášel - Smrek, Gajan, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Nagy (Košice) a Rusina (Martin) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3097 divákov

HC Košice: Kopřiva - Dudáš, Šmach, Matejka, Jankovič, Vašíček, Deyl, Koch, Šedivý - Huna, Boltun, Nagy - Bicek, Suja, Varga - Spilar, Jenčík, Bartoš - Hričina, Milý, Šoltés

MHC Martin: Corbeil - Rusina, Pulli, Pacalaj, Brňák, König, Dvořák, Vyskoč - Markovič, Heizer, Koyš - Korostin, Galamboš, Varga - Pokrivčák, Dlouhý, Surovka - Rapáč, Jurášek, Rzavský

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Začali sme dobre, v prvej tretine sme si utvorili tlak. Žiaľ, neboli sme strelecky úspešní. V druhej tretine sme síce inkasovali gól, no v záverečnej tretine sme vystupňovali tlak a myslím si, že zaslúžene sme zvíťazili."

Pavel Paukovček, tréner MHC Martin: "V utorok sme podali organizovaný výkon. Hrali sme disciplinovane v obrane. Dôležitá bola prvá tretina, v ktorej nás síce súper prestrieľal, no pokusy náš brankár pochytal. Dobre sme hrali v obrannom pásme, neprehrávali sme osobné súboje. Možno sme mohli siahnuť na dva alebo i tri body. Proti súperovi, ako sú Košice, by sme však pred zápasom brali bod. Škoda nášho vylúčenia v tretej tretine, v ktorej sa súper dostal do hry.