1418 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Protest a blokádu v Prešove podporili stovky ľudí

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.02.2017 20:20 | Spravodajstvo
Viac ako 300 Prešovčanov sa dnes zhromaždilo na Levočskej ulici v Prešove, aby vyjadrili svoju nespokojnosť so súčasným stavom dopravy v metropole Šariša. Organizátorom bolo OZ Lepší Prešov, ktoré vo výzve z 21. decembra 2016, žiadalo vládu, aby bezodkladne určila termín výstavby západného a severného obchvatu Prešova.

Aktivisti požadovali taktiež garanciu termínu dokončenia stavieb. V prípade západného obchvatu do konca roka 2019 a v rámci severného obchvatu do konca roka 2021. OZ Lepší Prešov doteraz odpoveď nedostalo, preto zorganizovalo protest, kde svoj názor prišli vyjadriť mnohí Prešovčania.

Blokáda trvala približne pol hodinu, no v kolóne sa našli aj takí vodiči, ktorí s protestujúcimi sympatizovali.

Tento týždeň sa dohodol minister financií Peter Kažimír s ministrom dopravy Árpádom Érsekom na prekreslení prešovského obchvatu. Podľa rezortu financií by sa dalo v severnej časti ušetriť približne 220 miliónov v prípade zníženia počtu jazdných pruhov. Podľa rezortu v minulých plánoch mohlo dôjsť k chybe, keďže analytici vychádzali z toho, že Prešov najviac zaťažujú tranzitné kamióny.

Prešovčania budú so stupňujúcimi protestmi pokračovať aj naďalej, pokiaľ nedostanú od vlády uspokojivú odpoveď. Najbližšie tak plánujú urobiť 31. marca 2017 na troch úsekoch v Prešove a protestovať chcú aj priamo v Bratislave.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
939
videní
05:12
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4804
videní
02:36
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1691
videní
02:35
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1277
videní
01:52


Facebook loginGoogle login