587 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

VIDEO: Do UNLP zateká, zatiaľ to riešia vedrami

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.02.2017 07:19 | Spravodajstvo
Strecha v budove polikliniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach na Triede SNP už roky zateká. Nemocnica hovorí, že problém eviduje. Hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková pre TV KOŠICE povedala, že o probléme vedia už dlho "K zatekaniu dochádza z dôvodu rozsiahlejších porúch na hydroizolácii strechy, ktoré fyzicky z exteriérovej strany nie sú identifikovateľné. Z uvedeného dôvodu je potrebná kompletná rozsiahla oprava - rekonštrukcia hydroizolácie strechy."

Stechu opravovali svojpomocne
Vlani nemocnica strechu opravovala najmä za pomoci vlastných zamestnancov. Napriek opravám však k zatekaniu stále dochádza. V týchto dňoch tak na chodbách polikliniky nájdete rozostavané vedrá do ktorých kvapká, v prípade daždivého počasia, rovno tečie voda. Z namoknutých stropov sú v postihnutých častiach odmontované svietidlá, praská tiež premočená omietka. K vyriešeniu tohto problému je podľa nemocnice potrebná rozsiahla rekonštrukcia strechy, ktorá môže byť realizovaná dvomi spôsobmi.

Odhadované náklady sú 50 tisíc eur
Predpokladané náklady na opravu s použitím fólie sú vo výške asi 50 000 € a s použitím hydroizolačných pásov vo výške 30 000 €. Kedy sa však začne s rekonštrukciou, nemocnica zatiaľ nevie.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2098
videní
02:48
Váš tip
243
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2175
videní
05:26
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1443
videní


Facebook loginGoogle login