K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Zmeny sa od 4.3. dotknú aj Eurobusu - zruší zastávky

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.02.2017 08:23 | Doprava
Spoločnosť Eurobus, ktorá zabezpečuje prímestskú a vnútroštátnu autobusovú dopravu, zverejnila plán obmedzení a obchádzok. Súvisia s uzatvorením križovatky pod mostom VSS a vstúpiť do platnosti by mali od 4.3.2017.

Cestujúci, ktorí využívajú spoje od Barce do Košíc budú mať možnosť využiť dočasne zriadenú zastávku pri Katastrálnom úrade a pri odbočení doprava zastávku VSS (smer sídl. Nad Jazerom). Spoj na autobusovú stanicu pokračuje ďalej cez Vyšné Opátske, náhradnou zastávkou bude aj zastávka Bosákova, konečná – autobusová stanica. Zrušené budú zastávky Ryba, Malá stanica, Rušňové depo, Námestie osloboditeľov.

Pre spoje cez Barcu z Košíc (smer Valaliky, Haniska) bude zriadená náhradná autobusová zastávka pri Strojári, spoje budú pokračovať po Cintorínskej ulici na Rastislavovu, pri Tempuse bude zriadená dočasná autobusová zastávka. Spoje budú pokračovať ďalej po obchádzkovej trase na Južnú triedu (zastávka VSS zrušená) a ďalej v zmysle platného cestovného poriadku.

Spoje od Jazera do Košíc - v tomto úseku bude doprava vedená bez zmeny.

Pre spoje cez sídlisko Nad jazerom z Košíc ( smer N. Hutka) bude zriadená náhradná autobusová zastávka pri Strojári, spoje budú pokračovať cez Cintorínsku na Rastislavovu, pri Tempuse bude zriadená dočasná autobusová zastávka. Spoje následne pokračujú ďalej po obchádzkovej trase na most (zastávka pri VSS bude zrušená) a ďalej podľa platného cestovného poriadku.

Spoločnosť Eurobus zároveň upozorňuje, že obchádzky a zhustená doprava v meste počas špičky, môžu spôsobiť meškanie autobusových spojov. S taktiež môže dôjsť aj k rozviazaniu niektorých prípojov.

Zdroj a vizualizácie: Eurobus

Súvisiace články:
Obchádzky počas rekonštrukcie križovatky VSS (vizualizácie)
Prehľad zmien MHD počas rekonštrukcie križovatky VSS
 
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3266
videní
02:34
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5177
videní
01:40
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1389
videní
02:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1555
videní


Facebook loginGoogle login