377 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Mesto ponuku EEI zatiaľ analyzuje

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.02.2017 17:54 | Spravodajstvo
Spoločnosť EEI ešte minulý týždeň poslala magistrátu list, v ktorom navrhuje dve alternatívy vytvorenia spoločného podniku s mestom Košice na obsluhu parkovacieho systému. Ich vypracovanie ešte pred pol rokom schválili mestskí poslanci. Prvá "ponuka" sa mestu nepozdávala a pripomienkovala ju. Firma tak predložila ďalšiu.

"Prvý návrh hovorí o zriadení spoločného podniku na obsluhu parkovacieho systému výlučne v Košiciach v pomere 50:50. V druhom návrhu ponúkame mestu Košice vstup do samotnej spoločnosti EEI ako takej, to znamená aj podiel na výnosoch a činnosti spoločnosti na celom území Slovenska"  povedal mediálny zástupca firmy EEI Karol Wolf.

To, či by bol spoločný podnik výhodný aj pre samotné EEI, povedať nevedel. Dodal, že ide len o "papierový návrh", a všetko je vecou rokovania.

Primátor Košíc sa nevyjadril, ktorá z predložených možností je prijateľnejšia. Parkovanie v meste však označil za dynamický proces, ktorý sa upravoval a zrejme aj bude. "Urobíme z toho analýzu plusov a mínusov, a keď to bude urobené, predložíme to na rokovanie mestského zastupiteľstva a predtým ešte poslancom, aby sa sami vyjadrili," reagoval Richard Raši, primátor mesta Košice.

Podľa aktivistov sa zmenou spoločného podniku pre samotných vodičov nezmení nič. Zmení sa ale postavenie mesta. "Zmluva (medzi mestom Košice a spoločnosťou EEI, pozn. red.) podľa nás stále platí. Možno je to východisko pre EEI ako vykĺznuť z toho, že neplní parametre tejto zmluvy. Podľa nášho stanoviska žiaden spoločný podnik pre mesto neprinesie nič dobré. Mesto sa bude podieľať na všetkom, aj na stratách tejto spoločnosti," zhodnotil aktivista Karol Labaš. Za najlepšie riešenie stále považuje samostatný mestský podnik.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2774
videní
08:01
Vieme prví
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3774
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
394
videní
430
videní
04:52


Facebook loginGoogle login