1835 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Starosti robia hlavne prípoje na prestupné linky

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.03.2017 14:52 | Spravodajstvo
Očakávaný kolaps v doprave pre rekonštrukciu križovatky VSS sa v Košiciach nekonal. Po jarných prázdninách však výrazné zdržania zaznamenali vodiči na Palackého ulici od Prešovskej cesty, či od Vyšného Opátskeho smerom do centra.  Pre mnohých cestujúcich mestskou hromadnou dopravou sa na najbližšie mesiace stala prestupnou stanicou zastávka Ryba.

Situáciu DPMK monitoruje, operatívne rieši prípadné posilové spoje
Na Slaneckej ceste, na zastávke Levočská, kde sa predpokladali výrazné zápchy, meškali spoje MHD v priemere 5 minút. Podobná situácia bola aj zo sídliska Ťahanovce do centra. Dopravu však Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) nemusel odkláňať: "Situáciu sme monitorovali od skorých ranných hodín a žiadne výraznejšie problémy alebo meškania spojov sme nezaznamenali. Na všetkých prestupných miestach boli oblastní dispečeri DPMK, ktorí operatívne riadili náhradnú dopravu, aj preto sa cestujúci najfrekventovanejších zastávkach cestujúci nezdržali viac ako 5 minút," uviedla pre TV Košice Michaela Karaffová, hovorkyňa DPMK.

Starosti robia prípoje na prestupové linky
Najväčšie starosti robili cestujúcim prípoje na prestupné linky. Zmeny sa dotkli aj cestujúcich prímestskou dopravou, ktorí do Košíc prichádzajú z Čane, Hanisky, či Kechneca.

Podľa hovorkyne Košického samosprávneho kraja (KSK) Zuzany Bobrikovej sa teraz ukáže, či kroky, pre ktoré sa rozhodli, budú vyhovovať: "Vo všeobecnosti, ak sa robia zmeny v prímestskej autobusovej doprave, tak na poradách sa pravidelne stretávajú naši pracovníci  odboru dopravy aj so zástupcami samospráv aby riešili aj pripomienky od občanov."

Môžu pribudnúť ďalšie zastávky prímestskej dopravy
Viacerým by vyhovovalo, keby prímestské autobusy zastavovali napr. na zastávkach Levočská, Bukovecká, Tepláreň, či BPMK. Ide totiž o zastávky, z ktorých premávajú spoje MHD takmer všetkými smermi. Aktuálne autobusy zastavujú na Bosákovej. Ak sa chcú cestujúci dostať napr. na sídliská Dargovských hrdinov či Ťahanovce,  prechod na opačnú stranu je pre  štvorprúdovú komunikáciu problematický. Podľa KSK Bosákova slúži viac na vjazd do mesta. Pre opačný smer odporúča zísť k autobusovej stanici.

"Aj táto pripomienka sa bude prerokovávať a bude sa hľadať riešenie. Mestská hromadná doprava má ale inú funkciu ako prímestská.  Nie je možné, aby autobusy prímestskej dopravy stáli na každej zastávke MHD," dodala Bobrikova.

V podobných prípadoch odporúča, aby sa ľudia obrátili na starostov obcí, z ktorých autobusy jazdia. KSK už ale požiadal magistrát o súhlas so zastavovaním autobusov prímestskej dopravy aj na zastávkach Ryba, Tempus, Katastrálny úrad a Tepláreň, ktoré sa tak stanú prestupnými bodmi s mestskou hromadnou dopravou. Návrh cestovných poriadkov s týmito zastávkami je už pripravený, aktualizovaný by mal byť v tomto týždni. Dopravné obmedzenia pre rekonštrukciu križovatky VSS, súvisiacu s Modernizáciou električkových tratí, budú pre motoristov, cestujúcich mestskou hromadnou či prímestskou dopravou, trvať do júla.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
268
videní
02:56
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
215
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
179
videní
03:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
992
videní


Facebook loginGoogle login