K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košický bazén doprial Slovákom cenný triumf nad Rumunskom

TELEVÍZIA KOŠICE, 14.03.2017 21:12 | Šport
Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle zvíťazili vo svojom piatom zápase v A-skupine Svetovej ligy v košickom bazéne nad Rumunskom 6:5. Naši reprezentanti si týmto triumfom zabezpečili druhú priečku. V druhom utorkovom súboji našej skupiny totiž porazilo Srbsko Nemecko presvedčivo 20:3 a Slovákov tak už nemôže predbehnúť ani Rumunsko, ani Nemecko. Do Superfinále však postupujú iba Srbi.

Svetová liga, A-skupina:
     
Slovensko - Rumunsko 6:5 (3:2, 2:2, 1:1, 0:0)

Góly Slovenska:
Kolárik, Úradník, Bielik, Marek Tkáč, Zaťovič, Mitruk

Zostava Slovenska: Hoferica, Balogh - Zaťovič, Vidumanský, Furman, Michal Úradník, M. Molnár, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, Bielik, Mitruk, Kolárik

Hlasy:
     
Peter Nižný, tréner Slovenska: "Veľká vďaka chalanom za dnešný výkon. Výborne sme hrali najmä v obrane, horšie to už bolo v útoku. Žiaľ, bez centrov sa hrá ťažko. Základom víťazstva bola obrana. Očakával som, že v zápase padne málo gólov. Keď nemáte hrotových útočníkov, tak musíte iba brániť a hrať na čas. Hoci sa nám to niekedy vymklo z rúk a strieľali sme príliš skoro, tak sme to dokázali zvládnuť."
     
Juraj Zaťovič, kapitán Slovenska: ""Potvrdilo sa to, čo som tvrdil pred zápasom. Víťazom zápasu bol ten, kto ukázal väčšie srdce a vôľu po víťazstve. Som veľmi šťastný, že sa nám to podarilo. Ťažko sa nám v útoku presadzovalo, keďže sme hrali bez dvoch centrov. Snažili sme sa to kompenzovať väčším pohybom a umnou hrou v útoku. Trpezlivou hrou sme sa napokon dopracovali k víťazstvu 6:5."

Slováci sa so Svetovou ligou rozlúčia zápasom v Srbsku, ktorý je na programe 11. apríla.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
490
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
709
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
295
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
240
videní


Facebook loginGoogle login