K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Pilotný projekt Kositu bude na Južnej triede

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.03.2017 16:29 | Spravodajstvo
Je rozhodnuté. Pilotný projekt, ktorý mesto a spoločnosť KOSIT hrdo predstavili uplynulý týždeň, bude skutočne vybudovaný v MČ Košice-Juh. Jeho obyvateľom tak pravdepodobne už v máji pribudne oplotené kontajnerovisko s modernými prvkami – konkrétne na Južnej triede 33, vedľa trhoviska a parčíka Jozefa Psotku.

"Bude to zastrešené, oplotené kovovým priesvitným oplotením, budú tam tiež priestory na separovaný odpad. Celé kontajnerovisko bude napojené na solárny panel," spresnil starosta MČ Košice-Juh, Jaroslav Hlinka.

Dohoda je taká, že mestská časť zabezpečí základ nového kontajneroviska. Teda vybuduje betónovú spevnenú plochu. Výstavbu uzamykateľného kontajneroviska už zabezpečí KOSIT. "Cena takého jedného nadzemného riešenia je okolo 5000 EUR. Podzemné riešenie bude závisieť od toho, či vyberieme kontajner pre komunálny odpad, alebo v kombinácii s nejakým triedeným zberom. Predbežne bude suma od 10 do 20 000 EUR," priblížil generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT a.s., Marián Christenko.

Práve podzemné kontajnerovisko má byť druhou možnosťou, medzi ktorou sa budú môcť Košičania časom rozhodnúť. Aj to by malo pribudnúť opäť v mestskej časti Juh, s jeho umiestnením si však zatiaľ nevedia rady. KOSIT ešte pred týždňom hovoril o podzemnej, prípadne polopodzemnej možnosti, mestská časť registruje len jednu.

"Ešte nemáme ujasnené, že kde, by to miesto malo byť. V najbližšom čase sa práve k tejto téme polozapusteného kontajneroviska stretnem s riaditeľom spoločnosti KOSIT," dodáva Hlinka.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1422
videní
03:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2371
videní
02:48
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
949
videní
00:20
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
668
videní
01:42


Facebook loginGoogle login