Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Obhajca titulu ATU odštartoval semifinálovú sériu

TELEVÍZIA KOŠICE, 26.03.2017 20:23 | Šport
Florbalisti Akademika Technická Univerzita vstúpili počas víkendu do semifinálovej série proti AS Trenčín. Pikantériou týchto zápasov je fakt, že v bránke Trenčanov stojí jeden z hlavných strojcov vlaňajšieho titulu ATU Dominik Turek.

Úvodný dvojzápas priniesol vyrovnané stretnutia s odlišným koncom. V sobotu vyhrali Košičania 5:4 po predĺžení, keď o ich víťazstve rozhodol parádnou strelou Michal Kročko. Zverenci trénera Róberta Bučka mali výborne rozbenutý aj nedeľňajší súboj, v ktorom viedli po prvej tretine 3:1. Hostia od rieky Váh však napokon výsledok otočili a silnou treťou tretinou vyrovnali stav série na 1:1.

1. zápas:
ATU Košice - AS Trenčín 5:4 (2:2;1:1;1:1;1:0pp)
Góly: Pažák, Gašparík, Kerekeš, Németh, Kročko - Machara 2, Heleš, Klapita
2. zápas:
ATU Košice - AS Trenčín 5:6 (3:1;1:1;1:4)
Góly: Navrátil 3, Kročko, Németh - Heleš 3, Machara 2, Mikolaj

Peter Dudovič, kapitán ATU Košice: "Nedeľňajší zápas sme začali veľmi dobre, ale v tretej tretine nám strelili tri rýchle góly, ktoré nás zaskočili. Síce sme ešte vyrovnali, ale vyhrať sme nedokázali. Trenčín ukázal psychickú silu a tie závere zvláda výborne. Dopredu ich hnal nám veľmi dobre známy brankár Turek. Vieme čo na neho platí, ale zachytal naozaj dobre. To však platí aj o našom brankárovi a videli sme, že v tejto sérii budú rozhodovať maličkosti. Celkovo sme skôr nespokojní, pretože doma sme chceli vyhrať obidva zápasy. Na našom cieli sa však nič nemení a verím, že v Trenčíne vyhráme aspoň jeden zápas. Určite sa chceme pobiť o finále."