1847 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Nespokojní Prešovčania opäť zablokovali dopravu

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.03.2017 22:16 | Spravodajstvo
Nespokojní Prešovčania opäť zablokovali dopravu v meste. Za štyri mesiace je to už po tretíkrát. Protestným pochodom tak dali najavo svoj nesúhlas s kritickým stavom dopravnej situácie v Prešove.

Občania zablokovali súčasne tri vjazdy do mesta. A to na ulici Levočská, Armádneho generála Svobodu a na Vranovskej ulici v Mestskej časti Nižná Šebastová. "Robíme o preto, lebo do prvého protestu sme nedostali ani jednu informáciu ohľadom toho, či sa to plánuje robiť alebo neplánuje. My sme požadovali termín, oslovili sme vládu, ministrov a nemáme žiadne stanovisko. Tak nemáme inú možnosť, jediné, čo môžeme, je postaviť sa na ulicu a prejaviť svoj názor," uviedol Igor Kobulský z Občianskeho združenia Lepší Prešov.

Levočskú ulicu v Prešove aktivisti prvýkrát zablokovali v decembri minulého roku. Zišla sa ich tu asi stovka. Druhý protest prišlo podporiť viac ako 300 ľudí. Dnes popoludní vyšli znechutení Prešovčania do ulíc po tretíkrát. Len na sídlisku Sekčov sa zhromaždilo zhruba 150 občanov. Celkovo protestovalo zhruba 800 ľudí.

Na jednej z najfrekventovanejších ciest tak uviazli stovky vodičov. Z miesta sa nepohli celú hodinu.

Aktivisti chceli protestovať aj na bratislavskej autobusovej stanici Mlynské Nivy. Mali už aj plný autobus záujemcov. Protestnú akciu nakoniec Miestnym úrad mestskej časti Bratislava-Ružinov zakázal. Aj kvôli tomu sú iniciátori protestu skeptickí a majú obavy z ďalších krokov vlády.

"Ja mám pocit, že vládou to ani nepohne. Možno keby prišlo do ulíc 20 až 50- tisíc ľudí, ale ľudia sú liknaví, ľudia sa boja, ľudia neveria v svoje sily. A žijeme v takom štáte, ako žijeme. Ja osobne mám obavy, že vôbec žiadna reflexia zo strany Bratislavy nepríde. Ale robíme, čo môžeme. Ja to nerobím kvôli sebe, mám pár rokov do dôchodku. Robím to kvôli deťom, kvôli tomu, že východné Slovensko sa vyľudňuje," priznal Kobulský.

Vedenie prešovskej radnice už vyhlásilo mimoriadny stav v doprave. Ministerstvo dopravy však tvrdí, že riešeniu venujú mimoriadnu pozornosť. Z rezortu pokračuje Zuzana Viciaňová: "Pre zabezpečenie financovania z európskych fondov je kľúčové počkať na doplnenie procesu EIA  a na výsledok rokovaní so zhotoviteľom, s ktorým sa rokuje o možnostiach úspor. Následne bude možné začať stavať na tomto úseku. Severný obchvat Prešova sa posunul v štádiu prípravy. Na prvú etapu sú ukončené výkupy všetkých pozemkov pre túto rýchlostnú cestu a vydané stavebné povolenie."

Prvá fáza projektu sa podľa ministerstva dopravy môže začať súťažiť v blízkom období, ak získajú zdroje financovania na výstavbu tohto úseku aj zmenou zákona o dlhovej brzde. V prípade, že sa Prešovčania nedočkajú reakcie od vlády, v protestoch budú pokračovať aj naďalej.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
154
videní
03:09
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
210
videní
01:12
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3499
videní
03:44
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4796
videní
02:16


Facebook loginGoogle login