K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Juniori ATU sú najlepší na Slovensku!

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.04.2017 23:11 | Šport
Obhajcovia majstrovského titulu v našej najvyššej florbalovej súťaži síce vypadli už v semifinále, košický florbal však bez titulu nezostal. Postarali sa o to juniori ATU Košice, ktorí uspeli v rozhodujúcom piatom finále proti Grasshoppers Žilina 4:2 a užiť si tak môžu zlaté oslavy. 

Zverenci trénera Michala Kročka (hráč A-tímu ATU) prehrávali v kľúčovom zápase 0:2. V priebehu druhej tretiny však vyrovnali a v záverečnej dvadsaťminútovke strhli víťazstvo na svoju stranu. 

Chuť po semifinálovom výpadku v extralige mužov si tak napravila až pätica hráčov juniorky, ktorá pôsobila počas sezóny aj v A-tíme ATU. 

Juniori: ATU Košice - Grasshoppers Žilina 4:2 (0:1, 2:1, 2:0), konečný stav série 3:2

Góly: 32. Turcsányi, 35. Kozák, 41. Tomčo, 44. Kalafut - 7. Miške, 10. Petrovič

Hlasy:

Juraj Dudovič, zakladateľ a šéf ATU Košice: "Sme veľmi spokojní a som rád, že sme zakončili sezónu ziskom titulu. Navyše doma pred našimi fanúšikmi. Škoda, že to nevyšlo mužom, ale z juniorov sa tešíme rovnako. Títo chalani sú našou budúcnosťou a ukázali veľkú kvalitu."

Michal Kročko, tréner juniorky: "Vyhrali sme a tak musíme byť šťastní. V tomto poslednom zápase vyhralo srdiečko. V prvej tretine sme zaspali, ale počas prestávky sme si niečo povedali a ďalších štyridsať minút sme dreli ako stroje. Potom sme už Žilinu k ničomu nepustili. Podali sme kolektívny výkon a chlapci zabrali jeden za druhého. Na konci to už bola nádhera."

Eduard Tóth, kapitán juniorky: "Sme veľmi šťastní. Celý rok sme pracovali pre tento okamih. Bola to ťažká séria a hlavne v ich chladnej hale sme sa trápili. Našťastie sme to zvládli a nasledovať budú bujaré oslavy."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
584
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
732
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1597
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
512
videní


Facebook loginGoogle login