K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

MET: Eurovia už požiadala o uzáveru Komenského ulice

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.04.2017 23:13 | Doprava
Modernizácia električkových tratí vstupuje do ďalšej fázy. Hneď po Veľkej noci (18.4.) by sa podľa plánov Eurovie mali začať práce na Komenského ulici, žiadosť o uzáveru ulice už bola podaná.  Pre motoristov tak začnú ďalšie rozsiahle zmeny a obmedzenia, tentokrát v severnej časti mesta.

Prinášame vám prehľad odsúhlasených zmien a obmedzení - VIZUALIZÁCIE sú pod článkom.

V úseku Strojárenská - Garbiarska úplná uzávierka komunikácie Komenského obojsmerne. V smere od Hviezdoslavovej / Hlavnej smer Komenského odklon dopravy do Strojárenskej doprava smer Gorkého.

* Strojárenská od Čsl. Armády bude na vjazde do križovatky Komenského - Nám. Maratónu mieru uzavretá.

* Ulica Garbiarska na vjazde do Komenského ulice bude uzavretá, v celej dĺžke od Gorkého bude dočasne zmenená na obojsmernú, so zaslepením pred križovatkou Komenského.

* V úseku Garbiarska - Bocatiova bude v smere juh - sever ulica Komenského úplne uzavretá. V opačnom smere v úseku Park Angelinum - objekt UPJŠ (dvor Komenského 8) bude Komenského ulica čiastočne uzavretá, s povolením vjazdu z Parku Angelinum pre vozidlá smerujúce  ku garážam Komenského 4-8 obojsmerne /na západnej strane Komenského ulice/.

* Ulica Bocatiova na vjazde do Komenského ulice bude uzavretá, v celej dĺžke od Czambelovej po Komenského bude dočasne zmenená na obojsmernú, so zaslepením pred križovatkou Komenského. Czambelova v úseku Bocatiova - Slovenskej jednoty bude dočasne zobojsmernená.

* Vjazd z Parku Angelinum do Komenského ulice bude uzavretý, mimo vozidiel smer garážový dvor Komenského 4-8.

 * V úseku Bocatiova/Park Angelinum - Slovenskej jednoty úplná uzávera komunikácie Komenského obojsmerne.
 
* Prejazd Komenského ulicou v úseku Slovenskej jednoty - Letná bude v smere juh - sever umožnený v jednom jazdnom pruhu, v opačnom smere od Letnej bude koľajový prejazd Slovenskej jednoty uzavretý, s možnosťou vjazdu iba k Pošte 4 a prejazdu parkovou komunikáciou Komenského naspäť ku Letnej.

Organizácia dopravy v križovatke Komenského - Letná - Chalupkova:

* V smere od Slovenskej jednoty možnosť z Komenského doľava smer Letná, rovno smer Tomášikova, doprava smer Chalupkova - Czambelova /tie budú opačne zjednosmernené v úseku Komenského - Slovenskej jednoty/.

* V smere od Letnej možnosť odbočiť vľavo do Komenského smer Tomášikova, rovno smer Chalupkova - Czambelova - Slovenskej jednoty, alebo vpravo k Pošte 4. Príjazd z Komenského do križovatky od Tomášikovej bude uzavretý.

* Prejazd Komenského ulicou v úseku Letná - Tomášikova bude v smere juh - sever umožnený v jednom jazdnom pruhu, v opačnom smere bude tento úsek úplne uzavretý.

* V križovatke Komenského - Tomášikova bude doprava zo smeru Komenského od Letnej odklonená doprava do Tomášikovej, táto bude dočasne zjednosmernená v opačnom smere - od Komenského po Tolstého.

* Komenského ulica v úseku Tomášikova - Vysokoškolská bude úplne uzavretá, uzavretý bude aj podjazd Kisdyho z Komenského. Kisdyho ulica bude zo smeru Komenského uzavretá, v celej dĺžke od Tolstého ulice zjednosmernená opačne, podjazd od Tolstého dočasne zobojsmernený.

* Komenského ulica v úseku Vysokoškolská - Obrancov mieru bude prejazdná obojsmerne, obidva koľajové prejazdy budú funkčné.

* Z Vysokoškolskej ulice bude umožnený iba prejazd vľavo po Komenského smer Obrancov mieru, tu bude nutné odbočiť doprava smer Národná trieda.

* Z Obrancov mieru bude možné odbočiť iba doľava po Komenského smer Vysokoškolská, tu bude nutné odbočiť doprava smer B.Němcovej.

* Komenského ulica v úseku Obrancov mieru - Hlinkova/Watsonova bude v smere juh - sever úplne uzavretá /odklon do Obrancov mieru/, v opačnom smere bude prejazdná v jednom jazdnom pruhu, s obsluhou parkoviska pred okresným úradom /pravými odbočkami/.

V križovatke Komenského - Watsonova - Hlinkova bude dopravná situácia nasledovná:

* Príjazd z Watsonovej a Hlinkovej bez obmedzenia, v priamom smere v dvoch jazdných pruhoch, so zachovaním odbočení vpravo a vľavo z oboch smerov.

* Príjazd do križovatky zo smeru Komenského od centra bude uzavretý.

* Príjazd zo smeru Komenského od Čermeľa bude funkčný v smere doprava a rovno, smer doľava bude uzavretý. Cestná svetelná signalizácia križovatky bude funkčná.

* Komenského ulica v úseku Watsonova/Hlinkova - Havlíčkova bude prejazdná obojsmerne v jednom jazdnom pruhu pre oba smery.

Zdroj: Ing. Pavel Titl  
Foto: TV KOŠICE
Titulná foto: Google Maps
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1298
videní
01:37


Facebook loginGoogle login