K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Býci urobili dôležitý krok k semifinále

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.04.2017 22:35 | Šport
Už len posledný krôčik delí KB Košice od postupu do semifinálovej série Eurovia SBL Ligy. O tom, že v utorok nastúpia na palubovke Handlovej s postupovými mečbalmi, rozhodlo sobotňajšie domáce víťazstvo 80:71. V dramatickom stretnutí zverenci trénera Richarda Leška ani raz neprehrávali a v závere si cenný triumf skúsene postrážili.

Počas polčasovej prestávky sa udiali dve milé udalosti. Prezident klubu František Sabol odovzdal šek na 1697 eur ako výťažok zo vstupného z prvého štvrťfinále do rúk riaditeľky detskej fakultnej nemocnice Ingrid Urbančíkovej a manažér Ivan Benninghaus venoval pamätný dres k sedemdesiatinám košickej basketbalovej legende MUDr. Oliverovi Tomášovi.

KB Košice – MBK Handlová 80:71 (16:14, 26:22, 22:19, 16:16), stav série 2:1
Košice: Baťka, Pilčevič a Žiak po 16, Matovič 14, White 6 (Ivelja 7, Nikolič 5, Baldovský a Siladji 0)

Handlová: Sedmák 22, Gudžič 13, Stria 12, Miloševič 8, Stamenkovič 6 (Stojanov 7, Haviar 3, Božovič a Zejak 0)

TH: 28/21 – 16/11, Fauly: 19 – 24, Trojky: 7 – 10, Rozhodovali: Fuska, Pipíška, Kovalčík

 
František Sabol, prezident KB Košice: 
“Sme veľmi radi, že sme dnes večer získali dve víťazstvá proti Handlovej, ktorá hrá celkom dobre a odohrala dobrý zápas. Porazili sme aj ich fanúšikov, klobúk dole. Najšťastnejší som, že sme porazili aj rozhodcov. Osobne som ešte nezažil, aby počas dramatického priebehu vo štvrtej štvrtine dohováral člen realizačného tímu súpera rozhodcovi a popritom ho trikrát potľapkal po zadku. Takéto zápasy si zaslúžia normálnych rozhodcov, ktorí nebudú nastupovať na ihrisko s cieľom odstaviť víťaza základnej časti z hry.”

Richard Leško, tréner Košíc: 
“Perfektný play-off zápas! Dramatický basketbal, plná hala a fanúšikovia na oboch stranách dodávali hráčom veľa síl. Pre nás je najdôležitejšie, že to bol zápas so šťastným koncom. Boli tam nejaké chyby, ale s víťazstvom som spokojný.”

Marko Cvetkovič, tréner Handlovej:
“Našim najväčším problémom v tejto sérii a v podstate aj v celej sezóne je unavenosť hráčov. Všetci sme unavení, dlhodobo bojujeme so zraneniami a výpadkami v zostave. V závere zápasu sme boli trochu nervózni a vynechali sme pár voľných striel a dobrých pozícií. Košice odohrali výborný zápas a ja im gratulujem. Myslím si, že fanúšikovia si tento zápas užili a musím vysloviť veľkú vďaku našim fanúšikom, ktorí merali dlhú cestu a hnali nás dopredu.”

Radenko Pilčevič, Košice: 
“Bol to veľmi ťažký zápas, ale to sme po prvých dvoch stretnutiach čakali. Mali sme tam viacero úsekov, počas ktorých sme ich mohli zlomiť. Bohužiaľ sme vtedy nezahrali rozumne a nevedeli sme im odskočiť. Ak sme to pri vedení o desať bodov zlomili, mohlo to vyzerať jednoznačnejšie.”

Ľuboš Stria, Handlová 
“Prehra nás veľmi mrzí. Bohužiaľ sme podali iba priemerný výkon a preto sme prehrali. Ak by sme podali výkon výborný, tak by sme tento zápas vyhrali. Zahodili sme veľmi veľa jednoduchých košov a to bola hlavná príčina porážky.”
Štvrtý zápas série je na programe v utorok na palubovke Handlovej.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
426
videní
01:19
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
347
videní
06:09
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
494
videní
03:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
249
videní
02:05


Facebook loginGoogle login