K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Mladí košickí hokejbalisti sú najlepší na Slovensku

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.04.2017 11:42 | Šport
Košický šport má ďalších majstrov. Na zoznam šampiónov pribudli hokejbalisti tímu HBC Ducks Košice, ktorí triumfovali v mimoriadne vyrovnanej extralige do 16 rokov. 

"Podaril sa nám obrovský úspech. Získali sme majstrovský titul v kategórii do 16 rokov a to je pre nás o to cennejšie, že v tejto celoslovenskej súťaži pôsobíme iba druhú sezónu," uviedol pre Rádio Košice tréner mládežníckych klubov HBC Ducks Košice Marián Longauer

Mladí košickí hokejbalisti mali k titulu blízko už vlani, kedy ich od zisku zlata delil doslova centimetre.

"Aj vtedy sme mali celkom silné mužstvo. Mladé, ale hokejbalovo vyspelé. Hrali sme útočný hokejbal, ale napokon nám chýbal jediný bod. Potrebovali sme remízu a prehrali sme 2:3. Pri jednej strele pritom loptičke chýbali do bránky centimetre," pokračuje Longauer. 

Možno aj vlaňajšie sklamanie tentoraz dotlačilo mladých Košičanov až na vrchol. Opäť to pritom bolo maximálne vyrovnané.
 V konečnej tabuľke mali rovnaký počet bodov hneď tri kluby, no v prospech mladých Káčerov rozhodli víkendové triumfy 1:0 nad Gajarmi a 2:1 nad Pruským. Akákoľvek bodová strata by znamenala stratu šance na titul. 

"Dôležité bolo sobotňajšie víťazstvo 1:0 nad obhajcom titulu Gajary Flames. Práve v tom zápase sme zúročili skúsenosti a presvedčili sme sa o tom, že nielen útočná hra prináša úspech. Proti silnému súperovi sme zvolili vyčkávaciu taktiku a vyhrali sme futbalovým výsledkom. Počkali sme si na chybu a víťazstvo sme už nepustili," uviedol v súvislosti s kľúčovým zápasom "Longi". V rámci záverečného turnaja v Kežmarku potom Ducks porazili Kežmarok 7:1 a spomínané Pruské zdolali 2:1. 

Nasledovali tak bujaré majstrovské oslavy. Ako prvý si ich odniesol práve tréner. "Chalani na mňa vyliali toľko vody, že som mal mokré ešte aj spodné prádlo. Cesta domov bola veselá, ale chalani ešte nemajú osemnásť rokov a tak to bolo všetko bez alkoholu. Toto razíme v klube aj pri starších chlapcov nad 18 rokov. Alkohol jednoducho k športu nepatrí."

Čerstvých majstrov čaká ešte záverečný turnaj MS v Gajaroch, kde by radi potvrdili extraligový triumf. Ich starší kolegovia z tímu U19 odohrajú už tento víkend rozhodujúci tretí semifinálový zápas série proti Čadci. Všetky svoje extraligové zápasy pritom Košičania hrajú v Prešove. V druhom najväčšom meste Slovenska jednoducho chýba zodpovedajúca herná plocha. 

"Košický hokejbal je momentálne v jemnom útlme. Hráčsky potenciál tu je, ale nemáme ihrisko, ktoré by nám umožnilo odohrať extraligové či medzinárodné zápasy. V rámci mestskej ligy sa hrá na ihrisku na Trebišovskej, no to umožňuje iba zápasy štyroch hráčov poli plus brankár. Extraligové pravidlá však hovoria o piatich hráčoch plus brankár. V Košiciach teda jednoducho hrať nemôžeme a s napätím čakáme na dostavbu dvoch rozostavaných ihrísk. Veľmi by nám to pomohlo," okomentoval nelichotivý stav športovej infraštruktúry "mesta športu" Marián Longauer. 

Množstvo šikovných mladých hráčov, medzi ktorými nechýbajú ani reprezentanti Slovenska, pritom Košice predurčuje k posunu medzi absolútnu seniorskú elitu. Podobne ako vlani, aj tentoraz plánujú zabojovať o postup v baráži. 

"Hrať budeme opäť v Prešove a dúfam, že to zvládneme. Osobne verím, že to ihrisko raz dobudujú a títo mladí chalani budú základom silného tímu. Dovolím si povedať, že Košice môžu mať o pár rokov naozaj veľmi silné hokejbalové mužstvo," dodal M. Longauer. 
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
695
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
764
videní


Facebook loginGoogle login