K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Anjelky vykročili za titulom správnou nohou

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.04.2017 21:15 | Šport
Basketbalistky Good Angels Košice vyhrali v prvom zápase finále play off extraligy nad Piešťanskými Čajkami 71:61 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

GOOD ANGELS Košice - Piešťanské Čajky 71:61 (38:21)
Najviac bodov: Stehlíková 15, Oblaková 13, Žirková, Baughová po 12 - Slamová 18, Oroszová 9, Brownová, T. Páleníková po 8    /na zápasy 1:0/

Úvodný krok do finálovej série domácej súťaže vyšiel basketbalistkám Good Angels Košice na jednotku. Do boja s Piešťanmi doslova vleteli a v úvodnej štvrtine ošklbali Čajky až na kožu. Stačilo desať minút a zverenky trénera Petra Jankoviča vyhrávali 23:6. 

"Presne taký nástup sme potrebovali. Piešťany však predviedli štrnásťbodovú šnúru a vrátili sa do zápasu. Našťastie sme pridali a záver sa už len dohrával," zhodnotila víťazstvo 71:61 kapitánka Zuzana Žirková. 

Tréner Peter Jankovič videl stredajšie stretnutie nasledovne. "Mali sme veľmi dobrý a koncentrovaný štart. V úvode sem hrali rozumne v útoku a Piešťany sme k ničomu nepúšťali. Tak ako to už ale v takýchto zápasoch býva, v druhej štvrtine prišlo k uspokojeniu. Inkasovali sme tam pätnásť bodov za päť minút a to sa nesmie stávať. Druhý polčas bol celkom vyrovnaný, postupne sme si však vybudovali potrebný náskok a na palubovku sa tak dostali všetky dievčatá."

Do hry sa napokon zapojila kompletná lavička Good Angels. Čiže aj najmladšie členky kádra Sára Majorošová a Sofia Katarína Bilíková. 

"Pre ne je to obrovská škola. Prvé dve minúty nevedeli kde sú, ale takto sa učia. Inak tie skúsenosti nezískajú a ja som rád, že dostali príležitosť aj vo finále," pochvaľoval si Jankovič a tento jeho trénerský počin potešil i najskúsenejšiu členku tímu Zuzanu Žirkovú. "Každá minúta je pre nich vynikajúca a o to viac pre mňa. Bol to veľmi ťažký zápas a som rada, že som si mohla na konci trochu oddýchnuť. V Piešťanoch to bude totiž ešte ťažšie. Určite tam však pôjdeme vyhrať."

Hosťujúci tábor po zápase pochopiteľne banoval predovšetkým spomínanú prvú štvrtinu. Tú druhú totiž vyhrali Piešťany o desať bodov. 

"Zaspali sme v prvej štvrtine," skonštatoval tréner Čajok Martin Pospíšil. "Hrali sme tam veľmi nedisciplinovane a hoci sme sa neskôr do zápasu vrátili, stálo nás to veľmi veľa síl. Z hry nám navyše vypadli klasické pivotky Oliver a Mikulášiková. Prehrali sme, ale séria sa ešte neskončila."

Najlepšou strelkyňou zápasu sa stala osemnásťbodová Angelika Slamová. "Mali sme tam pekné chvíle, ale ak chcete poraziť Good Angels, nemôžete odohrať len 25 kvalitných minút. Zo začiatku sme sa zbytočne báli. Keď nám to potom začalo padať, tak sme videli, že s nimi môžeme hrať a naše sebavedomie stúpalo."

Vedenie 1:0 v sérii patrí Košiciam. Majstrovský titul však získa tím s tromi víťazstvami a najbližší zápas je na programe už v nedeľu. 

"Bude to tam veľmi ťažké. Piešťany ukázali, že chcú hrať rýchlo a to im vyhovuje. Doma budú hrať útočne, ale pripravíme sa tak, aby sme tam uspeli," zamyslel sa Peter Jankovič a jeho náprotivok Martin Pospíšil sľubuje urputný odpor. "Sme vo finále a vo finále sa má bojovať. Doma budeme silnejší, budeme mať podporu fanúšikov a budeme chcieť vyhrať."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
891
videní
06:03
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2867
videní
01:37
Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
546
videní
03:03
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
372
videní


Facebook loginGoogle login