K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Býci zvládli neuveriteľný thriller a sú v semifinále!

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.04.2017 21:26 | Šport
Neuveriteľný zápas, neskutočná dráma, parádny koniec. Košickí basketbalisti porazili v piatom štvrťfinálovom zápase Handlovú 81:80 a po roku si zopakujú svoju semifinálovú účasť. Ešte necelé dve minúty pred koncom prehrávali o päť bodov, no v infarktovom závere otočili skóre vo svoj prospech a záverečný trojbodový pokus hosťujúceho kapitána Luboša Striu našťastie v koši neskončil. V semifinále tak narazíme na Komárno, séria začne v Angels aréne už v nedeľu.

KB Košice - MBK Handlová 81:80 (24:22, 19:11, 19:28, 19:19)

Košice: Matovič 23, Pilčevič 15, Žiak 13, Baťka 7, White 5 (Ivelja 9, Nikolič 7, Baldovský 2)

Handlová: Sedmák 26, Stamenkovič 23, Miloševič 13, Gudžič 10, Stria 5 (Haviar 3, Božovič a Stojanov 0)

TH: 24/17 - 22/17, Fauly: 22 - 23, Trojky: 10 - 9, Rozhodovali: Ženiš, Fuska, Tomašovič

/konečný stav série: 3:2, postupujú Košice/

 
Richard Leško, tréner KB Košice:
 
"Neskutočne dramatický zápas v perfektnej atmosfére. Kvôli tomu sa robí basketbal! V prvom rade chceme zagratulovať mojim chlapcom za obrovskú bojovnosť a za to, že sa nevzdali. Za celú sezónu a parádnu základnú časť sme si postup zaslúžili. Obrovský rešpekt však patrí aj Handlovej. Vypli sa k neuveriteľným výkonom a vzdorovali neskutočne urputne. To, že rozhodla posledná strela, svedčí o dramatickosti tejto série."
 
Marko Cvetkovič, tréner Handlovej:
 
"Ťažká prehra. Až do tej poslednej strely išlo všetko podľa nášho plánu. Na chlapcov som ale veľmi hrdí. Splnili totiž hlavnú vec, ktorú som od nich vyžadoval od môjho prvého dňa v Handlovej - pre tento klub a fanúšikov odovzdali všetko. Nemám im čo vyčítať. Myslím si, že svojim prístupom sme si postup zaslúžili, ale Košice majú skvelý tím a ja im prajem všetko dobre v ďalšej fáze play-off. Obrovskú vďaku musím vysloviť našim fanúšikom, ktorí prišli z Handlovej a vytvorili nám domáce prostredie."
 
Milan Žiak, hráč KB Košice:
 

"Všetko to bolo o tíme a o našej koncentrácii do konca zápasu. Takto sa budujú tímy, ktoré môžu ísť v play-off ďaleko. Po poslednom zápase v Handlovej som bol na seba veľmi nahnevaný. Zmenil som pár vecí a vzal som to na seba. Nebolo to však o mne, ale o celom tíme."
 
Peter Sedmák, hráč Handlovej:
 
"Minútu a štyridsať sekúnd pred koncom sme vyhrávali o päť bodov a všetko sme to mali vo svojich rukách. Nezvládli sme to a sme veľmi smutní. Bohužiaľ sme nedali rozhodujúce strely. Inak to bol fantastický zápas a diváci sa bavili. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, ale aj taký je šport. Ďakujem fanúšikom, vedeniu a spoluhráčom za celú sezónu. Ukázali sme charakter a potrápili sme favorita na titul."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
433
videní
01:19
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
362
videní
06:09
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
511
videní
03:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
268
videní
02:05


Facebook loginGoogle login