K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

Basketbalistky Good Angels Košice získali svoj 14. extraligový titul. Košičanky vyhrali nad Piešťanskými Čajkami aj v treťom zápase finálovej série, tentoraz 69:55 a po prvenstve vo Východoeurópskej basketbalovej lige získali druhú tohtosezónnu trofej.

Košičanky chceli sériu ukončiť pred vlastnými divákmi a mali aj lepší vstup do zápasu. Počas prvej štvrtiny sa viackrát dostali do vedenia, ale hostky sa nevzdávali. Po prvej štvrtine viedli o 6 bodov - 11:17 a náskok si udržiavali až do 19. minúty, keď Žirková trojkou vyrovnala na 26:26.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie Košičanky, ktoré zlepšili defenzívu a súperovi v priebehu tretej štvrtiny odskočili na 15 bodov - 44:29. Sedemminútový úsek, v ktorom Čajky neskórovali ani raz, ukončila až Oroszová (44:31). Košičanky však už v tom čase jednoznačne dominovali. Ich náskok postupne narastal a po záverečnom hvizde vypukli majstrovské oslavy.