K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košičania po tvrdom boji podľahli Trnave

Tomas Hronsky, 01.05.2017 20:21 | Šport
Cez víkend (29.4.) sa odohralo ďalšie kolo Slovenskej ligy v americkom futbale. Košičania privítali na svojom trávniku minuloročných majstrov Trnava Bulldogs. Oba tímy mali oklieštené súpisky pre zranenia, ale i tak si Trnavčania po predchádzajúcich prehrách v zahraničnej lige chceli napraviť renomé a Košičania, ktorí zatiaľ ešte nezvíťazili, boli odhodlaní vybojovať prvé víťazstvo.
Prvá polovica zápasu sa niesla v duchu prestrelky obrán, ktoré na oboch stranách úspešne odrážali ofenzívne pokusy. Nakoniec ako prvá na chvíľu zaváhala košická obrana a dovolila Bulldogom skórovať po nahrávke do endzóny. Po úspešnom zisku extra bodu sa teda ujali vedenia 0:7. Toto ale boli jediné body, ktoré košická obrana dovolila.
Takto pokračoval zápas až do tretej štvrtiny, keď prihrávku druhého quarterbacka steelers #10 Michala Bednára zachytil obranca Trnavy. Následne sa mu podarilo preniesť loptu do endzóny domácich, čím skóroval defenzívny touchdown, takzvaný pick six. Pokus o extra bod sa podarilo Košičanom zablokovať zásluhou obetavého výkonu #99 Lukáša Vaška, takže sa skóre zmenilo na 0:13. Skazu domácich nakoniec ešte potvrdila obrana Bulldogs, keď sa im podarilo získať 2 body za safety, čo je zloženie útočiaceho hráča v jeho vlastnej endzóne. Finálne skóre bolo 0:15 v neprospech Košíc.
I napriek veľkému počtu nehrajúcich hráčov si tímy v zápase nič nedarovali a hrali tvrdý súboj o každý yard. Oba kádre predviedli veľkú bojovnosť a odhodlanosť. Nakoniec však víťazstvo pripadlo práve skúsenejšiemu a favorizovanému trnavskému tímu.
Budúci víkend (6.5.) budú hrať Košičania ďalší domáci zápas proti Žiline Warriors.
Foto: Jakub Rajnec

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2405
videní
02:48
Váš tip
295
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
163
videní
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1538
videní


Facebook loginGoogle login