968 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Karička láka všetky vekové kategórie

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.05.2017 08:01 | Spravodajstvo
Hudba, tanec, zábava i radosť. To všetko sprevádzalo záujemcov, ktorí sa prišli zoznámiť s ľudovým kruhovým tancom – Karička. Viactýždňový nácvik tohto tanca, totiž vyvrcholí spoločnou tancovačkou 22. júna na Hlavnej ulici v Košiciach, v rámci podujatia Cassovia Folkfest.

Podľa hlavnej koordinátorky projektu Kataríny Čániovej: "Hlavný ideový návrh, ktorý sa veľmi ujal bol to, aby sa najmä mladí ľudia opakovane stretávali pri nácvikoch, a potom v tom kruhovom tanci, v takom tímovom, veselom optimistickom duchu, spoločne veselo zatancovali na nejakom veľkom verejnom priestore. Oslovuje to ľudí nie len z Košíc, ale aj okolia, mladých ale aj rôzne vekové skupiny."

Na v poradí už 5-ty ročník sa chystá množstvo účastníkov. Pre niektorých je to už tradíciou. Ľudia prichádzajú na podujatie predovšetkým z lásky k folklóru, ale aj z iných dôvodov.

Podľa vedúceho FS Železiar a riaditeľa festivalu Cassovia Folkfest - Vlada Urbana: "To prvotné je určite v tom, že my sme národ, ktorí má svoju bohatú kultúru, a z toho bohatstva aj dnes zostali veci, ktoré sú aktuálne. Karička je práve tanec, keď sa niekto postaví, musí sa zaradiť do kolektívu, kde musia všetci rovnakou energiou spolupracovať, a treba vedieť sa podriadiť tým ostatným, a spolu vytvárať istú hodnotu, ktorá inak nebude."

Terajší ročník nesie podtitul slnovratový, keďže sa uskutoční práve v období letného slnovratu.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1601
videní
03:11
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
919
videní
02:24
Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1642
videní
02:28
Bez komentára
4998
videní
03:44


Facebook loginGoogle login