4239 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Výroba v MinebeaMitsumi začne už o rok

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.05.2017 16:59 | Spravodajstvo
Japonská spoločnosť MinebeaMitsumi oficiálne začala s výstavbou svojho závodu v priemyselnom parku pri košickom letisku. Prvý výkop uskutočnili predstavitelia slovenskej vlády spoločne so zástupcami Ázijského koncernu. Investor by mal začať vyrábať na začiatku budúceho roka a prácu môže získať viac ako 1 100 zamestnancov.

Kvôli výstavbe závodu budú meniť dopravnú infraštruktúru
Celkovo priemyselný park pri letisku zamestnáva niekoľko tisíc osôb a doprava k nemu je už teraz zložitá. Minister hospodárstva Peter Žiga sa v tejto súvislosti pre TV Košice vyjadril, že rokovania o dopravnej infraštruktúre, ktorá by zlepšila prístup zamestnancov do práce už prebiehajú s mestom, ale aj košickým letiskom. "Prichádza do úvahy niekoľko alternatív. Jedna z alternatív je, že sa tu dotiahne len štvorprúdová cesta od mosta, ktorý je v Pereši. Druhá alternatíva je, že sa dotiahne ešte aj električka, to znamená trať, ktorá vedie z Košíc do železiarní jednou koľajou by sa dotiahla električka až na toto miesto a tretia alternatíva je, že ešte prepojíme aj letisko."

Pred prípadnou výstavbou komunikácií by malo mesto posilniť aj mestskú hromadnú dopravu. Najväčšiu prekážku pri výstavbe infraštruktúry, podľa primátora Košíc Richarda Rašiho, tvoria financie. "Zatiaľ sa nám javí, že výstavba cesty môže byť zrealizovaná a malo by to byť hlavné spojenie z hlavného ťahu, ktorý je medzi Košicami a Šacou."

Stimul 17 500 eur na každé pracovné miesto
Spoločnosť Minebea potrebuje v prvej fáze pre spustenie výroby 25 tisíc m2. Ak by však chcela rozšíriť svoj koncern a expandovať už teraz má prisľúbených ďalších 25 tisíc m2, preto je možné, že závod v budúcnosti zamestná ešte viac ľudí z Košíc a východného Slovenska. K svojmu úspešnému fungovaniu potrebuje spolupracovať aj s okolitými dodávateľskými firmami. Jörg Hoffmann, výkonný riaditeľ MinebeaMitsumi, pre TV Košice povedal, že spoločnosť zahrnie lokálne spoločnosti tak, ako sa len bude dať, aby zvýšili efektívnosť výroby. Spoločnosti poskytne vláda stimul v hodnote 17 500 eur na jedno pracovné miesto. Prvý japonský investor v Košiciach by mohol v budúcnosti prilákať aj ďalšie koncerny z krajiny vychádzajúceho slnka.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
9830
videní
02:43
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6463
videní
03:28
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3468
videní
04:41
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2812
videní
02:37


Facebook loginGoogle login