636 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Deň rodiny vyvrcholil programom na Hlavnej ulici

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.05.2017 12:28 | Iné
V nedeľu 14. mája sa v Košiciach uskutočnil celomestský Deň rodiny. Program otvorila svätá omša so zasvätením rodín Fatimskej Panne Márii a odovzdanie certifikátov absolventom Školy rodiny.

Program na Hlavnej ulici otvorili biskupi krátkymi príhovormi. Pomocný biskup Marek Forgáč tu ohlásil aj vznik nového centra pre rodinu. "Chceme akcentovať prioritu starostlivosti o rodinu konkrétnym spôsobom. Obsahom činnosti centra pre rodinu by bolo okrem koordinácie už existujúcich aktivít aj poslanie vyučovať. To znamená, prostredníctvom rôznych kurzov a seminárov napomáhať rodinám, rodičom, deťom i snúbencom. Centrum by malo mať na starosti aj intervenciu, pretože problémov v rodinách a manželstvách je veľa. Mnohé nie sú duchovné, ale sú to problémy ľudského charakteru. A preto bude v centre fungovať kooperácia odborníkov z rôznych oblastí - ako psychológia, medicína, právne služby, sociálne služby, samozrejme spolu s duchovnými službami. Chceme byť po ruke pre manželstvá a rodiny, ktoré potrebujú túto pomoc. Samotný vznik nového centra pre rodinu je otázkou blízkej budúcnosti," vysvetlil biskup.

V rámci podujatia nechýbal ani trh rodinných organizácií, ktoré predstavili svoju činnosť, a pre najmenších bol k dispozícii detský kútik Chrobáčikovo. Bodku za programom urobil koncert kapely Peter Milenky & band.

Text: www.tkkbs.sk
Video: TV KOŠICE
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1013
videní


Facebook loginGoogle login