1026 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: O 3 týždne začína dovolenková sezóna

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.05.2017 07:01 | Zábava
Prvá tohtoročná skupina letných dovolenkárov odletí z Košíc 10. júna na grécky ostrov Kréta. O približne tri týždne tak týmto spojom odštartuje oficiálna letná charterová sezóna. Výberom letnej dovolenky sa v týchto dňoch venujú čoraz častejšie mnohí Košičania, ktorí už tradične volia medzi zahraničím a domovinou.

Cestovné kancelárie pripravili v porovnaní s vlaňajškom širšiu ponuku destinácií, do ktorých sa dostaneme letecky priamo z Košíc. "V minulom roku sa lietalo len do trinástich destinácii, na toto leto je plánovaných charterových destinácií až sedemnásť, z toho najviac do Grécka," informoval nás Juraj Tóth z košického letiska.

LETO 2017 PRINESIE 17 CHARTEROVÝCH DESTINÁCIÍ Z KOŠÍC
Antalya, Barcelona Girona, Burgas, Catania, Corfu, Ercan, Gran Canaria, Heraklion, Hurghada, Lamezia Terme, Monastir, Palma de Mallorca, Rijeka, Rodos, Thessaloniki, Tirana a Varna. Do piatich destinácií je možné zakúpiť si aj samostatnú letenku cez českého dopravcu Smartwings.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú cestovať do destinácií mimo Schengenského priestoru platí novinka v rámci bezpečnostných opatrení – všetky cestovné doklady sa podrobujú kontrole. V praxi to znamená, že dovolenkári, ktorých cieľovou destináciou je napríklad Bulharsko, Turecko, či Egypt by mali prísť na letisko aspoň tri hodiny pred odletom.
 
Vlani v lete zaznamenali na košickom letisku celkovo okolo 85 tisíc charterových cestujúcich, čo bolo v porovnaní s uplynulými rokmi výrazne menej. Tohto roku očakávajú okolo 90 až 100 tisíc dovolenkárov.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
883
videní
01:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3124
videní
02:04
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
677
videní
04:09
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6076
videní
02:15


Facebook loginGoogle login