262 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Robotický battle preveril talent študentov

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.06.2017 15:09 | Spravodajstvo
V priestoroch gymnázia na Alejovej ulici v Košiciach v pondelok prebiehala celoslovenská súťaž s názvom Robotický battle na Alejovej. "Je to 8. ročník celoslovenskej súťaže, ktorú sa rozhodli organizovať bývalí študenti gymnázia, aby pomohli ostatným žiakom zo stredných a základných škôl pripraviť sa na medzinárodné kolá robotiky," – informuje Jana Plichtová, organizátorka podujatia.

Cieľom súťaže je popularizácia robotiky a informatiky na školách. Žiaci súťažia v troch kategóriách, a to racing, vlastný model a robotická výzva. "Prišli sme súťažiť v kategórií racing s autom, ktoré má byť najrýchlejšie v danej kategórii," – hovorí jeden zo súťažiacich.

V kategórií vlastný model nemajú určenú konkrétnu tému, na ktorú sa majú súťažiaci zamerať. "Mal by byť čo najviac kreatívny, zaujímavý a hlavne využiteľný v praxi. To je pre nás veľmi dôležité", - dopĺňa Plichtová.

Žiaci v tejto kategórií predstavili robotické ruky, 3d tlačiarne, alebo 3D skenery. Do súťaže sa celkovo prihlásilo 164 žiakov z 38 základných a stredných škôl.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
941
videní
02:12


FacebookloginGooglelogin