K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košické florbalistky odvracali v historickej premiére dvadsiatku

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.11.2016 15:03 | Šport
Historický prvý zápas dnes odohral ženský florbalový tím Cassovia Velesis. Podľa pôvodného plánu mali v Multihale vo svojom debutovom stretnutí privítať maďarskú Budapešť, no súperky na poslednú chvíľu cestu na Slovensko zrušili a v náhradnom súboji sa tak Košičanky stretli so žiakmi Kométy Spišská Nová Ves.

V stretnutí sa prejavili väčšie skúsenosti mladých florbalistov, ktorí zvíťazili 17:1. Košické hráčky sa ale zlepšovali od tretiny k tretine.

Cassovia Velesis - Žiaci Kométy Spišskej Novej Vsi 1:17 (1:9, 0:5, 0:3)

Tréner Cassovia Velesis Jakub Konečný: "Pre dievčatá to bol prvý vážny zápas a navyše hrali prvýkrát 3x20 minút. To si samozrejme vyžaduje aj kondíciu a samé videli, že to nie je také ľahké ako sa zdá. Teší ma ale prístup dievčat a rovnako tak aj to, že sa zlepšovali každou tretinou. Bola to pre nás výborná skúsenosť, ale je jasné, že nás čaká ešte veľa práce. Každý začiatok je ale ťažký."

Leila Bartková, hráčka Cassovia Velesis: "Pred zápasom to boli veľké stresy, ale trochu nás upokojilo, že sme nastúpili proti menším chlapcom. V každom prípade nás stál zápas veľa síl a bolo cítiť, že majú viac florbalových skúseností. V priebehu zápasu sme si uvedomovali chyby a niektoré veci sa nám darilo zlepšiť. Všetko je to o praxi. Potrebujeme veľa tréningov a zápasov."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
873
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
582
videní


Facebook loginGoogle login