K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Spoznali sme juniorských šampiónov v krasokorčuľovaní

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.02.2017 16:45 | Šport
Víkend v Košiciach patril krasokorčuľovaniu. V Crow Arénne sa zišli najlepší mladí zástupcovia najelegantnejšieho zimného športu, aby tu súťažili o tituly v rámci Majstrovstiev Slovenska juniorov a staršieho žiactva.

V najpočetnejšie obsadenej kategórii junioriek triumfovala Alexandra Hagarová z Trnavy. 

"Je to úžasný pocit. Podarilo sa mi obhájiť minuloročný titul, aj keď po prvom dni som bola až piata. V nedeľu som však dokázala odskákať všetky skoky a som teda šťastná," uviedla mladá Slovenka, ktorá nás bude reprezentovať na majstrovstvách sveta juniorov v Tajpeji. 

Výborné druhé miesto získala Košičanka žijúca v zámorí Silvia Hugec. Do Košíc pricestovala len vo štvrtok a v pondelok už odletí späť do Ameriky. "Cítim sa výborne. Po krátkom programe som bola na seba nahnevaná, ale pred voľnou jazdou som si povedala, že musím dokázať, že na to mám. Podporiť ma prišla celá rodina a som rada, že som to napokon zvládla."

Medzi juniormi potvrdil pozíciu veľkého favorita Jakub Kršňák z Nového Mesta nad Váhom, ktorý je zároveň aj aktuálnym majstrom Slovenska medzi seniormi.

"V sobotu som nebol správne skoncentrovaný, ale s nedeľňajším výkonom som spokojný. Obzvlášť po tom, čo som pre chorobu posledný týždeň netrénoval. Vedel som, že sa odo mňa čaká dobrý výkona a víťazstvo, som preto rád, že som to zvládol," uviedol pre Rádio Košice Kršňák.

Želiezkom domáceho Krasocentra v ohni bol iba pätnásťročný Bohuš Hrnek. V konkurencii starších chlapcov obsadil bronzovú pozíciu.

"Pre mňa je to úspech, pretože v tejto kategórii som nováčikom a súperím tu aj s devätnásťročnými konkurentmi. Spokojný som hlavne s krátkym programom, vo voľnej jazde mi už dochádzali sily. Nastupoval som totiž s chorobou a mal som toho naozaj dosť. S podporou super fanklubu som však zabojoval a dopadlo to dobre," uviedol Bohuš Hrnek.

Majstrovský titul pre košický klub Krasocentrum vykorčuľoval medzi staršími žiakmi Jakub Ferčák. 

"Moje pocity sú zmiešané. Po krátkom programe som bol druhý a tak som musel o to zlato poriadne zabojovať," uviedol J. Ferčák. "Voľná jazda mi našťastie vyšla výborne a som rád, že som uspel práve na domácom ľade."

Výsledky:
Juniorky:
1. Alexandra Hagarová (Trnava)
2. Silvia Hugec (Košice)
3. Nina Letenayová (Bratislava)

Juniori:
1. Jakub Kršňák (Nové Mesto nad Váhom)
2. Šimon Fukas
3. Bohuš Hrnek (Košice)

Staršie žiačky:
1. Bianka Srbecká
2. Lucia Štefanková
3. Zoja Goldschmiedová

Starší žiaci:
1. Jakub Ferčák (Košice)
2. Kristián Kozma (Prešov)
3. Filip Ferčák (Košice)

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2166
videní


Facebook loginGoogle login