1554 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košické letisko opäť rástlo

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.04.2016 18:00 | Spravodajstvo
Letisko Košice zaznamenalo v prvom švrťroku 2016 takmer tretinový nárast počtu vybavených pasažierov.

Zdá sa, že Letisko Košice mieri aj v tomto roku za zvýšením počtu vybavených cestujúcich. Naznačujú to čísla za prvý kvartál, v ktorom letisko vybavilo takmer 71-tisíc pasažierov, čo medziročne predstavuje nárast o 31 percent. "V marci 2016 naším letiskom prešlo 25.849 cestujúcich, čo je o 25 percent viac v porovnaní s marcom 2015," uvádza marketingový manažér košického letiska Juraj Tóth. Dôvodom rastu je určite aj stále sa rozrastajúca ponuka destinácií, aktuálne môžeme z Košíc letieť do Varšavy, Viedne, Bratislavy, Prahy, Kyjeva, Londýna, na letisko Doncaster - Sheffield a Bristol. Na pravidelnej linke by mali ešte v tomto roku začať operovať aj Turecké aerolínie. Letný charterový poriadok síce ešte nie je úplne definitívny, no už teraz možno povedať, že doň pribudnú viaceré zaujímavé destinácie.

"Letná dovolenková ponuka odletov z Košíc by mala byť výrazne bohatšia ako vlani. K tradične populárnym destináciám, ako Antalya, Burgas, Heraklion či Rodos, tento rok pribudnú aj štyri novinky: Kanárske ostrovy (Gran Canaria), bulharská Varna, grécke Thessaloniki a egyptské letovisko Marsa Alam," načrtol blízku budúcnosť J. Tóth.

Košické letisko je v týchto dňoch kuriózne bez mena. Má to, samozrejme, jednoduchý dôvod: "Na streche terminálu spredu i zo strany pristávacej plochy meníme starý nápis LETISKO KOŠICE za nové logo KOŠICE INTERNATIONAL AIRPORT," ozrejmil pre TV Košice marketingový manažér letiska Juraj Tóth.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
866
videní
01:32
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
358
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
175
videní
00:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2907
videní
03:28


Facebook loginGoogle login