973 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Z Košíc do Istanbulu priamou linkou už v júni

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.04.2016 18:36 | Spravodajstvo
Od 16. júna budú Košice spojené leteckou linkou nielen s Istanbulom, ale aj šírym svetom.

Košice sa tak zaradia do zoznamu 285 destinácií sveta a Slovensko prestane byť bielym bodom kontinentálnej Európy na mape najväčšieho leteckého dopravcu na svete – Turkish Airlines. Ide o významný míľnik pre košické letisko, keďže podobné spoločnosti neprichádzajú na slovenské letiská každý deň. Turecké aerolínie v Košiciach štartujú troma letmi týždenne, no podľa výsledkov linky môže frekventovanosť spojov narásť aj na sedem.

"Turkish Airlines je významná letecká spoločnosť lietajúca do najväčšieho počtu krajín spomedzi všetkých spoločností na svete. Preto sme radi, že Košičania, ale aj obyvatelia širokej spádovej oblasti, budú mať možnosť s jediným prestupom v Istanbule dostať sa kamkoľvek na svete," uviedol pre Rádio Košice na margo novej linky Tomáš Jančuš z Letiska Košice.

Lietadlo z Istanbulu bude do Košíc odlietať po 8:00 miestneho času, z Košíc do Istanbulu poletí po 10:00 . Generálneho manažéra Turkish Airlines pre Slovensko sme sa opýtali, prečo si táto spoločnosť vybrala práve Košice a nie slovenské hlavné mesto: "Zvyknem hovoriť, že bratislavské letisko je to najnešťastnejšie spomedzi hlavných miest v celom letectve. Viedenské letisko je tak blízko, že nie je také jednoduché otvárať nové linky z Bratislavy. Teraz sa ale tešíme a sústredíme na Košice, musíme si splniť túto domácu úlohu a čo bude potom – ukáže čas," uviedol Levend Arisoy.

Podľa Arisoya si turecký dopravca od linky Košice - Istanbul nesľubuje žiadne konkrétne dominantné konečné destinácie. Z Košíc budeme môcť lietať do amerických miest, ako sú Washington, Boston, Houston, Chicago alebo Atlanta. Ďalej je to Kanada, Stredný alebo Ďaleký Východ.

Zaujímavosťou je, že business-lounge na istanbulskom letisku je s rozlohou 6-tisíc metrov štvorcových väčšia, než niektoré letiská, napríklad aj to košické.

Cena spiatočnej letenky na linke Košice - Istanbul bude 200 eur.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1384
videní
03:24
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
366
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
176
videní
00:30
333
videní
02:33


Facebook loginGoogle login