2343 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Dodávky v obytných zónach "kradnú" parkovacie miesta

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.04.2016 15:02 | Spravodajstvo
Jedným z problémov statickej dopravy v Košiciach je parkovanie firemných áut na parkoviskách, ktoré by mali slúžiť obyvateľom priľahlých bytoviek.

Parkovanie menších nákladných vozidiel je v Košiciach čoraz väčší problém, ktorý trápi takmer všetky mestské časti. Obyvatelia sa sťažujú, že vozidlá do 3,5 tony zaberajú miesta osobným vozidlám, parkujú na viacerých miestach a zacláňajú vo výhľade pri výjazdoch alebo napojení na iné cesty.

"Určite je to problém, pretože takéto autá zaberajú miesta bežným osobným vozidlám. My, ako mestská časť, zrejme budeme riešiť parkovanie v zmysle koncepcie, ktorú prijalo košické mestské zastupiteľstvo," rezolútne vyhlásil na margo problému s dodávkami starosta MČ Dargovských hrdinov Jozef Andrejčák. Furča má naplánované pracovné stretnutie so spoločnosťou EEI, ktorá je správcom parkovania v Košiciach.

Problém trápi aj husto osídlenú mestskú časť Sídlisko Ťahanovce, kde je najvypuklejší problém už len so samotným parkovaním vozidiel. Podľa starostu je v tomto smere problémov viac - zlá infraštruktúra, nevysporiadané pozemky, nedostatok financií, neatraktívnosť mestskej dopravy, ale aj hustota osídlenia až 400 ľudí na hektár. "Naše kompetencie sú v tejto oblasti veľmi slabé, takže hľadáme určité možnosti - obrátili sme sa listom na mesto Košice, aby sme parkovanie týchto vozidiel z priestoru sídliska dostali. Veľmi nás sklamali poslanci NR SR novelou vyhlášky, ktorou povolili vjazd vozidiel ťažších ako 3,5 tony do obytných zón. Toto je čistá katastrofa," povzdychol si starosta MČ Sídl. Ťahanovce Cyril Betuš.

Parkovanie má v Košiciach na starosti firma EEI, na sídliskách ale zatiaľ k radikálnym krokom nepristúpila. "Naša spoločnosť sústavne rieši danú problematiku, keďže ide o dlhodobo pretrvávajúci problém a poukazuje na dôležitosť obmedzenia parkovania vozidiel zaberajúcich veľký počet parkovacích miest na sídliskách. Preto práve aj v týchto lokalitách je významná realizácia takej koncepcie, ktorá by pozitívne prispela k žiaducej regulácii parkovania. Oprávnené orgány však žiaľ nevenujú dostatočnú pozornosť parkovaniu takýchto vozidiel," píše v stanovisku pre Rádio Košice spoločnosť EEI.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
469
videní
02:16
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
626
videní
01:01
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
213
videní
01:05


Facebook loginGoogle login