1416 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Schátrané centrum Luníka VIII by mohlo dostať novú tvár

TELEVÍZIA KOŠICE, 02.05.2016 11:38 | Spravodajstvo
Kedysi využívané miesto na Hellovej ulici, kde boli obchody aj reštaurácie a ľudia z celého sídliska tu trávili voľný čas, je dnes miestom s rozbitou dlažbou a schátranými budovami, v ktorých fungujú len potraviny a pohostinstvo, prípadne herňa.

Starosta MČ Západ Ján Jakubov hovorí, že problém je vo vlastníckych vzťahoch: "Vlastníci týchto prevádzok sú súkromní vlastníci, to znamená, že mestská časť nemá možnosť vstúpiť do rekonštrukcie, alebo revitalizácie týchto objektov. Ale vzhľadom na to, že sú aj podnety zo strany občanov, spojili sme sa už s niektorými vlastníkmi a žiadali sme, aby nám predložili harmonogram postupu prác, respektíve, čo chcú realizovať v týchto objektoch."

Niektoré objekty, ktoré sú súčasťou hlavných stavieb neboli povolené a nie sú zapísané v katastri. Mestská časť ich vyzvala, aby pristúpili k procesu dodatočnej legalizácie. Ak nebudú súhlasiť, starosta sa plánuje obrátiť na stavebný úrad, aby nariadil odstránenie týchto doplnkových stavieb.

"Čo sa týka priestranstva pred týmto nákupným centrom, rokujeme aj s mestom Košice, aby sme zrevitalizovali celý tento priestor a minimálne upravili dlažbu do takého stavu, aby mohla bezproblémovo slúžiť ďalej obyvateľom. Časť z toho by sme chceli realizovať tohto roku a pokiaľ nám to dovolia finančné prostriedky, druhú polovicu by sme ukončili v budúcom roku."

Aktuálne prebehli tiež rokovania s občianskym združením EKO ĽUDIA, ktorí by tu v spolupráci s mestskou časťou chceli zrealizovať aj výsadbu zelene a opustené centrum Luníka VIII skultúrniť.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20030
videní
09:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
358
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
175
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
327
videní
00:22


Facebook loginGoogle login