K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Na Juhu pribudnú nové byty

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.05.2016 13:26 | Spravodajstvo
Desiatky nových bytov pribudnú v dohľadnom čase v mestskej časti Juh. Výstavba nových bytových jednotiek prebieha aktuálne na viacerých miestach. Na Bleskovej ulici stavia investor modernú budovu s piatimi bytovými jednotkami, na Žižkovej by malo pribudnúť až 37 bytov.

V tejto lokalite mesto Košice uskutočnilo prevod pozemkov formou zámeny pozemkov. Miestne zastupiteľstvo v roku 2014 odporučilo prevod pozemkov vo vlastníctve mesta práve za pozemky navrhovateľa,“ ozrejmil nám starosta mestskej časti Juh Jaroslav Hlinka.

V tom čase mestská časť stanovisko podmieňovala: „Jednak potrebou prehodnotenia, čiže znížením výšky navrhovanej zástavby z dôvodu zachovania ochrany uličných priehľadov na historické dominanty mesta, pretože to je v kopcovitom miernom teréne. A takisto aj dopravnou analýzou, čiže posúdením dopravného zaťaženia predmetného územia, Štúrova – Žižkova a Dunajská – Moldavská,“ dodal Hlinka.

Navrhovateľ aj vtedy prezentoval zámer výstavby polyfunkčnej budovy s prevahou bytovej výstavby. Aktuálne mestská časť ešte nebola požiadaná, aby sa vyjadrila k samotnej projektovej dokumentácii. Na Žižkovej už ale postupne prebiehajú prípravné práce na výstavbu. Podobný pracovný ruch badať aj vedľa IT spoločnosti na Moldavskej. „Ide o rozšírenie administratívnych priestorov v severozápadnej časti. Budú sa tam riešiť aj dopravné prepojenia z Dunajskej na Moldavskú ulicu. Investor nám prezentoval, že pôjde plus o umiestnenie ďalších 500 parkovacích plôch pre zamestnancov a klientov.“

Otázkou budúcnosti ostáva obytný súbor na Dunajskej ulici. „Táto lokalita nadväzuje už na existujúcu bytovú výstavbu, ktorá je na Lomonosovovej ulici a zo západnej strany susedí so Strednou odbornou školou na Alejovej ulici, z južnej strany zase s ulicou Ostrovského. Navrhovateľ má záujem vybudovať 3 viacpodlažné bytové domy s celkovým počtom bytov 215,“ vysvetľuje Hlinka. V pôvodnom návrhu ešte z roku 2007 bolo v pláne vybudovať aj podzemné parkoviská, v počte 206 státí a úrovňovými parkoviskami – 80 státí. Na obytný súbor Dunajská už bolo medzičasom vydané aj stavebné povolenie. Pozemky, kde by súbor v tvare L mal stáť, sú v súkromnom vlastníctve a aktuálne sú už z časti oplotené. V súčasnosti žije v MČ Juh okolo 23 tisíc ľudí, aj vďaka bohatej výstavbe nových bytov je predpoklad trendu zvyšovania.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
229
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
19829
videní
09:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2741
videní
01:39
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
851
videní
01:59


Facebook loginGoogle login