1507 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Ružín II chceli vypustiť celý, nakoniec sa problém vyriešil sám

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.05.2016 16:01 | Spravodajstvo
Vodnú nádrž Ružín II. chceli úplne vypustiť. Dôvodom malo byť poškodenie ovládacieho mechanizmu technologického uzáveru - deformácia piestnice hydraulického motora. „Úplne vypustenie vodnej nádrže je nevyhnutné, aby sme mohli osadiť tzv. provizórne hradenie v mieste pod uzáverom, kde je silné prúdenie vody - dosahuje až 9 tisíc litrov za sekundu. Hneď po nainštalovaní hradenia nádrž začneme napĺňať. Na pôvodnú hladinu by sme sa mali dostať v priebehu jedného - dvoch dní“, vysvetlil včera médiám v tlačovej správe riaditeľ Správy povodia Bodrogu a Hornádu SVP, š.p. Peter Hoffman.

Dnes na brífingu pri vodnej nádrži už boli okolnosti iné. „Po uvoľnení stromu bolo možné prakticky uzavrieť problémový segment s tým, že samotiažou dosadol na dosadací prah. V tejto chvíli už preto nie je dôvod na vypúšťanie vyrovnávacej nádrže,“ uviedol riaditeľ košického Odštepného závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku Roman Ivančo.

Vypúšťanie nádrže by pocítili aj obyvatelia obcí na povodí Hornádu, keďže bežný prietok by sa zvýšil päťnásobne. Nateraz podľa oficiálnych informácií nič podobné nehrozí a ohrozený nie je ani zajtrajší začiatok rybárskej sezóny na Ružíne.

Nevyhnutná ale predsalen bude oprava poškodeného segmentu. „Budeme to riešiť v rámci reklamácie, keďže stavba bola pred pár rokmi rekonštruovaná. Dodávateľ, ktorý bol prizvaný aj na obhliadku segmentu definoval príčiny aj riešenia, ale momentálne neviem povedať, v akom časovom horizonte to urobí,“ dodal R. Ivančo.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5156
videní
02:00
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
467
videní
03:15
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
391
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1462
videní


Facebook loginGoogle login