K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Začne NDS riešiť most VSS? Petíciu už odoslali.

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.06.2016 13:59 | Spravodajstvo
Pravidelné kolapsy dopravy a nehody, či škodové udalosti na moste VSS vyvrcholili pred časom do petície, ktorá bežala od 26.apríla do 31.mája. Do petície sa zapojilo vyše 1100 ľudí a v pondelok 6.júna ju jej organizátori zaslali na príslušné miesta, a teda na Ministerstvo dopravy, Národnú diaľničnú spoločnosť, Prezídium policajného zboru a Mesto Košice.

"Chceme dosiahnuť hlavne to, aby sa urobili aspoň základné opatrenia na to, aby sa zvýšila bezpečnosť aj plynulosť cestnej premávky, jednak na moste VSS, ale aj v celom predmetnom úseku, mimoúrovňovej križovatky Slanecká-Nižné Kapustníky, až po mimoúrovňovú križovatku s Alejovou ulicou," informoval nás Roman Szilágyi, člen petičného výboru.

Problém mostu VSS podľa organizátorov petície spočíva najmä v tom, že je na ňom veľmi vysoká intenzita dopravy. Odhady hovoria o 70.000 vozidlách denne.

"Navrhujeme jednak znížiť rýchlosť z aktuálnej 90 na 70 km/h, osadiť reflexné vodiace koľajnice, ktoré by oddeľovali tie protismery, takisto ich dať na miesta, kde sú pripájacie a potom aj odbočovacie pruhy."

Petičiari navrhujú tiež zmeniť nastavenie semaforu pod mostom VSS. "Aby jednoducho autá schádzajúce z mostu zbytočne neblokovali jazdný pruh, ale aby tá križovatka pod mostom bola priepustnejšia," dodáva Szilágyi.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1058
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
484
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1894
videní
03:02


Facebook loginGoogle login