K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Ďalší novinársky úspech Rádia Košice

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.06.2016 15:45 | Spravodajstvo
21. ročník autorskej súťaže novinárov východoslovenského regiónu za rok 2015 predstavil víťazov. Medzi nimi aj redaktorov Rádia Košice.

Súťaž organizovala Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov v Košiciach a Literárny fond. Celkovo sa prihlásilo 61 autorov so 123 príspevkami a 3 fotografiami, čo oproti predchádzajúcim ročníkom znamená značný nárast súťažiacich, ako aj prihlásených prác. Zároveň potvrdzuje, že novinári z východného Slovenska majú ambíciu svoju tvorbu sústavne skvalitňovať a vzájomne ju porovnávať.

V podkategórii rozhlas a televízia porota ocenila redaktora Viktora Wurma. Za reportáž v Rádiu Košice - Fenomén reči a poruchy reči si odniesol 3. miesto. V rámci rozhlasu a televízie zvíťazila redaktorka Rádia Košice Ivana Bajerová, a to za reportáž o Mediálnej výchove, druhú a tretiu cenu porota neudelila. „Príspevky od autorov z Rádia Košice si pamätám, jeden bol o mediálnej výchove, ten sa mi veľmi páčil, pretože riešil problematiku s ktorou sa, čo je najsmiešnejšie, často v médiách nestretávame. Druhý materiál z Rádia Košice bol ťažší, o rečových chybách a o jazyku vo všeobecnosti. Priniesol veľa zaujímavých informácií a myslím si, že pre ľudí, ktorí taký problém majú, to bol určite veľký prínos,“ zhodnotil predseda poroty Peter Kubinyi príspevky Rádia Košice.

Tohtoročnou novinkou súťaže bola nová kategória – študentský príspevok (žáner ani médium neboli vymedzené). Všetkým oceneným gratulujeme.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
515
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
360
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
176
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
327
videní
00:22


Facebook loginGoogle login