676 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

AFF 2016: Scenár, s ktorým nerátal ani svetoznámy režisér Stephen Daldry

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.06.2016 12:30 | Kultúra
Filmový večer plný prekvapení zažili diváci v košickej Kunsthalle, ktorí si v sobotu prišli pozrieť film Predčítač, prekvapený ostal aj režisér filmu Stephen Daldry.  Art Film Fest 2016 tak aj po otváracom ceremoniáli pokračuje vo veľkom štýle, súčasťou filmovej prehliadky je aj udeľovanie prestížnych cien.  Na 24. ročníku festivalu tak nechýba Hercova misia či Zlatá kamera. "Zlatá kamera je ocenenie, ktoré Art Film Fest dáva významným osobnostiam svetového ale aj nášho slovenského filmu. Zastúpené sú tu tie najpodstatnejšie profesie ako režiséri, scenáristi, hudobní skladatelia, kameramani..." uviedol umelecký riaditeľ festivalu Peter Nágel.

Toto ocenenie udeľujú od roku 2001, tentokrát sa však podarilo získať skutočne top osobnosti filmového sveta. Medzi nimi rezonuje meno Stephen Daldry, svetoznámy britský režisér a scenárista, ktorého prvé štyri filmy získali spolu 19 oscarových nominácií, z ktorých dve premenili na Oscara. Odovzdávanie Zlatej Kamery však príjemne šokovalo aj  režiséra, ktorý aj napriek všetkému s takýmto scenárom nerátal. "Som šokovaný! Som  šokovaný tým, že sa tu zjavili moji priatelia. Herec a môjho producenta. Som totálne šokovaný!"

Cenu a veľmi trefný príhovor uviedol jeho priateľ z detstva, rovnako však herec David Kross,  hlavná postava filmu Predčítač, ktorý bol tiež nominovaný na Oscara.  Režisér si z Kunsthalle odnášal zlatú kameru v prítomnosti priateľov, s ktorými si ešte užijú metropolu východu, táho oslovila pozitívne. "Košice sú fantastické! Aké krásne mesto! Počasie je perfektné, užívam si opálenie, aké úžasné mesto, som veľmi rád, že som tu."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
798
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
959
videní
04:39
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1150
videní
02:24
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4514
videní
00:44


Facebook loginGoogle login