1459 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Aktivisti požadujú odstúpenie od zmluvy s EEI

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.07.2016 18:31 | Spravodajstvo
Harmonogram riešenia statického parkovania nebol spoločnosťou EEI dodržaný a preto by mala od zmluvy odstúpiť. To si myslia viacerí košickí poslanci a zástupcovia iniciatívy Nezaplatím EEI ani cent - občianska neposlušnosť. Dokument pred rokom schválili košickí poslanci a má priamu väzbu na zmluvu mesta so spoločnosťou EEI. Ako nás informoval nezávislý poslanec Jaroslav Polaček, dokument hovorí o tom, čo má spoločnosť EEI urobiť do dňa, kedy spustí samotné parkovanie, teda 1.7.2016. Dodal, "že ak niekto nedodrží to, čo mal podľa nájomnej zmluvy urobiť, mal by v takomto prípade primátor od zmluvy odstúpiť."

Podľa spomínaného harmonogramu už malo byť vybudovaných 730 nových parkovacích miest, 122 parkovacích automatov, 85 rôznych kamerových systémov ako aj ďalšie technológie. Vo štvrtok večer chcú nespokojní poslanci primátorovi mesta Richardovi Rašimu osobne odovzdať list so všetkými požiadavkami.

Spoločnosť EEI vo svojom stanovisku odmietla tvrdenia, ktoré odzneli na dnešnom brífingu, ako nepravdivé a zavádzajúce. Už tri týždne sa podľa nich každý deň venujú odstraňovaniu škôd, ktoré im spôsobujú vandali. Mediálny zástupca spoločnosti Karol Wolf dodal, že v dôsledku týchto zločinov bola významná časť ich práce znehodnotená a mnohé termíny práve z tohoto dôvodu premeškané.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
785
videní
02:27
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1045
videní
02:04
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3144
videní
08:01
Vieme prví
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4185
videní


Facebook loginGoogle login