1754 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Objektívna a subjektívna zodpovednosť pri priestupkoch. V čom je rozdiel?

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.07.2016 16:12 | Spravodajstvo
Policajti sa na východnom Slovensku v týchto dňoch zamerali na kontrolu objektívnej zodpovednosti. V preklade to znamená to, že ak kamery alebo iné technické zariadenia zaznamenajú priestupok, pokutu bude polícia vymáhať od majiteľa vozidla a nebude zisťovať, kto reálne sedel za volantom.

O rozdieloch medzi objektívnou a subjektívnou zodpovednosťou a spôsoboch jej zisťovania nás informovala hovorkyňa Prezídia policajného zboru, Denisa Baloghová: "Rozdiel spočíva v tom, že v rámci objektívnej zodpovednosti sa zavinenie protiprávneho stavu konkrétnou osobou nezisťuje. V súčasnosti využívame technické prostriedky ako radary v autách, videokamery či prenosné radary."

Polícia potom pomocou policajných evidencií vyhľadá majiteľa vozidla s daným EČV a zašle mu pokutu, ktorá sa pohybuje v rozmedzí desiatok eur, aj s fotodokumentáciou. Denisa Baloghová nám vysvetlila, aký je ďalší postup: "Ak držiteľ vozidla do 15 dní od doručenia rozkazu uhradí 2/3 z uloženej výšky pokuty, tá sa v takomto prípade považuje za uhradenú v plnej výške. Pokiaľ majiteľ vozidla uvedie osobu, ktorá reálne v tom čase vozidlo šoférovala, rozkaz o pokute zrušíme a pošleme ju tomu, kto sa priestupku dopustil."

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
146
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
271
videní
00:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
175
videní
00:39
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
86
videní
00:29


Facebook loginGoogle login