K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Deťom v jazere kúpanie neodporúčajú. Kvôli siniciam.

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.07.2016 13:45 | Spravodajstvo
Hygienici pravidelne kontrolujú kúpaliská a prírodné vodné plochy v Košiciach a okolí. Vo vodných nádržiach Ružín a Bukovec je voda na kúpanie vyhovujúca. Problém sa však vyskytol na plážovom kúpalisku Jazero.

Laboratórne rozbory včera odoberaných vzoriek potvrdili, že počet cyanobaktérií tvoriacich sinicový toxický kvet v košickom Jazere stúpa nad 20.000 buniek v mililitri vody.  Ako uviedla Zuzana Dietzová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach, "výsledky oznámia mestskej časti Košice Nad jazerom, aby prístupnými verejnými prostriedkami zverejnili informácie o neodporučení kúpania sa v jazere pre citlivú časť populácie, do ktorej patria deti, alergici a imunitne oslabení občania."

Zvyšná časť zdravej dospelej populácie sa v tejto lokalite podľa jej slov kúpať môže. Legislatívne stanovený limit v prípade siníc je totiž do 100-tisíc buniek v mililitri vody.

Kontroly sa na letných kúpaliskách vykonávajú raz za mesiac a na prírodných vodných plochách raz za dva týždne.

K dnešnému dňu hygienici uviedli do prevádzky sedem umelých letných kúpalísk - Kúpalisko Ryba, Mestské kúpalisko na Rumanovej ulici, Kúpalisko Triton, Kúpalisko Červená hviezda a Letný areál Mestskej krytej plavárne v Košiciach, Mestské kúpalisko v Medzeve a Mestské kúpalisko v Moldave nad Bodvou. Sú dobre vybavené na letnú kúpaciu sezónu a kvalita vody na kúpanie vyhovuje požiadavkám platnej legislatívy.

Zdroj: TASR
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20111
videní
09:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
368
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
176
videní
00:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
8204
videní


Facebook loginGoogle login