7496 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

O pár týždňov to začne. MET za takmer 80 miliónov EUR bez DPH.

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.07.2016 15:12 | Spravodajstvo
V Košiciach sa v priebehu najbližších týždňov začne s modernizáciou električkových tratí. Tá bude prebiehať postupne a trvať by mala asi dva roky. Hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová nás informovala, že rekonštruovať sa bude celkovo 8 ucelených častí, medzi iným aj úseky Štúrova, Moldavská, Trieda SNP, Zimná, B. Němcovej alebo križovatka VSS.

Stavebné práce budú zahŕňať kompletnú výmenu električkového zvršku i spodku, trakčného vedenia ako aj ochrana inžinierskych sietí, ktoré tieto električkové trate križujú + nové meniarne. Dopravné obmedzenia počas modernizácie by nemali byť také rozsiahle, ako pri predchádzajúcom projekte. Na financovaní sa bude podieľať aj mesto a to piatimi percentami z celej sumy investície.

Určovať a schvaľovať jednotlivé výluky, obmedzenia ako aj obchádzkové trasy bude zhotoviteľ v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Košice. Verejné obstarávanie vyhrala spoločnosť Eurovia SK. Spomedzi piatich uchádzačov predložila mestu ako investorovi najlacnejšiu ponuku a to vo výške takmer 78,5 milióna eur bez DPH.

O realizáciu mali záujem aj ďalšie známe aj menej známe firmy s nasledovnými ponukami: skupina Inžinierske stavby, Colas Rail (Francúzsko) 84,8 milióna, konzorcium Dúha, Gulermak (Turecko), Zue (Poľsko) 85,9 milióna, Metrostav (Česko) 88,2 milióna a skupina Denys Slovakia, Willemenstav, Ekostav 95,5 milióna eur.
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

976
videní
02:26
2993
videní
01:35
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1070
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1078
videní
03:21


Facebook loginGoogle login