1201 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

MET: Práce nezačali, zmluva s víťazom ešte nie je podpísaná

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.08.2016 11:57 | Spravodajstvo
Modernizácia električkových tratí, projekt so skratkou MET, má oproti počiatočným plánom meškanie. Pôvodne totiž plánovali spustiť rekonštrukciu viacerých traťových úsekov už na začiatku prázdnin. Napokon sme sa až vtedy dozvedeli meno víťaza tendra, ktorým je spoločnosť Eurovia. Tá robila menší projekt v rámci modernizácie uzlov ešte vlani. Zaujímalo nás, ako to s projektom MET vyzerá aktuálne.

"Zmluva o dielo s budúcim úspešným uchádzačom - Eurovia SK, ešte nebola podpísaná, a ani nemôže byť podpísaná dovtedy, kým mesto Košice nedostane zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku od riadiaceho orgánu," informoval Miroslav Sambor z magistrátu mesta Košice.

Eurovia ponúkla mestu najnižšiu cenu, t.j. 78,5 milióna EUR. Modernizáciu z veľkej časti zafinancuje Európska únia, iba 5% tvorí spolufinancovanie z mestskej kasy.

"Predpoklad začatia prác v rámci Modernizácie električkových tratí je prelom augusta a septembra 2016. Predpokladaný termín ukončenia je august - september 2018. Práce budú realizované postupne. Rekonštruovať sa bude 8 ucelených častí. Dopravné obmedzenia počas modernizácie by nemali byť také rozsiahle, ako pri predchádzajúcom projekte, t.j. rekonštrukcie IKD," doplnil.

Medzi úseky, ktoré obmedzenia a práce zasiahnu patrí kruhový objazd na Moldavskej, križovatka VSS, ale aj ulice Zimná či Komenského.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2851
videní
02:46
796
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
650
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1462
videní
03:19


Facebook loginGoogle login