4134 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

EEI vyznačila 2100 miest, sľubuje výsadbu stromov

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.08.2016 09:02 | Spravodajstvo
Spoločnosť EEI pokračuje v značení parkovacích miest a v značení nových rezidentských zón. Niektoré miesta a značenia sú však minimálne diskutabilné, snáď najzaujímavejšie umiestnené parkovacie miesto ste našli pred križovatkou Krivej ulice a Palackého, aj v rámci značenia rezidentských zón sa stále dá nájsť niekoľko kuriozít. Súčasný stav by sa mohol zmeniť po 1. septembri, keď by malo dôjsť k plošným výmenám zvislých dopravných značiek.

Podľa vyjadrení Lucie Chovanovej, "posledné stanovisko polície odsúhlasilo osadenie zvislej dopravnej značky IP24 do 30.8.2016. Po tomto termíne budú zóny označené značkou IP27." Zaujímalo nás, ako prebiehajú práce na vodorovnom značení, a teda koľko parkovacích miest už vyznačili. Podľa Lucie Chovanovej, "vyznačili už viac ako 2100 parkovacích miest". Aj keď pri kolmom státí vo viacerých lokalitách stratili zo šírky 20 centimetrov, platnú normu, ktorá určuje minimálnu šírku 2 metre 40 centimetrov, spĺňajú. Na každých 12 namaľovaných parkovacích miest tak prakticky vzniklo jedno nové.
 
Súbežne stále prebieha aj výstavba nových parkovacích miest. Zatiaľ bolo "zaasfaltovaných 7 parkovacích miest, ďalších 10 miest sa momentálne buduje. V tomto týždni začali práce na ďalších 60-tich parkovacích miestach."

Norma pri budovaní nových parkovacích miest napríklad ukladá povinnosť na každé 4 novovybudované parkovacie státia vysadiť v riešenom území 1 strom. Podľa Lucie Chovanovej, spoločnosť EEI "plánuje realizovať náhradnú výsadbu zelene v lokalitách podľa usmernenia mesta Košice, konkrétne odboru správy mestskej zelene a mestských častí. Celkovo plánuje vysadiť viac ako 300 stromov vo všetkých rezidentských lokalitách." Podľa všetkého vzhľadom na stav a proces prác, bude výsadba realizovaná až v budúcom roku.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
429
videní
02:11
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
868
videní
03:01
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
651
videní
02:04
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2962
videní
08:01


Facebook loginGoogle login