1856 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

MET sa v auguste nezačne

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.08.2016 15:40 | Spravodajstvo
Modernizácia električkových tratí v Košiciach sa aj naďalej odkladá na neurčito. Pôvodne sa malo s takzvanou MET začať už na začiatku prázdnin, kedy mali spustiť rekonštrukciu viacerých traťových úsekov. Dátum sa neskôr presunul na prelom augusta a septembra, ani vtedy sa ale s modernizáciou pravdepodobne nezačne. Z magistrátu nás o aktuálnom stave informoval Miroslav Sambor: "Zmluva zatiaľ nie je podpísaná, pretože celá dokumentácia je na administratívnej kontrole verejného obstarávania na ministerstve dopravy."

Obrátili sme sa teda aj na ministerstvo. To nás informovalo, "že projekt MET je zaradený medzi plánované projekty v rámci Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra, teda OPII. Každý projekt spolufinancovaný z fondov EÚ musí pred podpisom zmluvy o dielo prejsť administratívnou kontrolou verejného obstarávania."

Ako nám informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Vicianová, "termín ukončenia kontroly OPII je momentálne najneskôr 07.09.2016. To platí v prípade, že RO OPII neidentifikuje ďalšie skutočnosti, na základe ktorých bude nutné kontrolu prerušiť.

Celkovo sa bude v rámci projektu rekonštruovať 8 ucelených častí medzi iným aj úseky Štúrova, Moldavská, Trieda SNP, Zimná, Boženy Nemcovej alebo križovatka VSS. Stavebné práce budú zahŕňať kompletnú výmenu električkového zvršku i spodku, trakčného vedenia ako aj ochranu inžinierskych sietí, ktoré tieto električkové trate križujú a nové meniarne. Obmedzenia by pre Košičanov nemali byť také rozsiahle ako v predošlom projekte. Projekt má realizovať spoločnosť Eurovia SK. Spomedzi piatich uchádzačov totiž mestu predložila ako investorovi najlacnejšiu ponuku a to vo výške takmer 78,5 milióna eur bez DPH.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2851
videní
02:46
796
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
650
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1462
videní
03:19


Facebook loginGoogle login